$
חדשות טכנולוגיה

מדליף מחדל קיימברידג' אנליטיקה יעיד בפני הקונגרס

כריסטופר וויילי, שחשף את מחדל הפרטיות החמור ביותר בתולדותיה של הרשת החברתית, הודיע שיעיד בשבוע הבא בפני ועדות המשפט והמודיעין של בית הנבחרים. בין היתר, יישאל בנוגע למעורבות קיימברידג' אנליטיקה בהטיית בחירות 2016 בארה"ב

יואב סטולר 12:3722.04.18
כריסטופר וויילי, חושף פרשת קיימברידג' אנליטיקה, הודיע שיגיע להעיד בפני הקונגרס האמריקאי בשבוע הבא. בציוץ בחשבון הטוויטר שלו אמר וויילי, שעבד בעבר בחברה שעומדת במרכז המשבר הפרטיות החמור ביותר בתולדות פייסבוק, כי הוא אכן מתכוון להגיע לשימוע בוועדות המודיעין והמשפט של בית הנבחרים.

 

 

"קיבלתי הזמנות להעיד בשבוע הבא בוועדת המודיעין ובוועדת המשפט", נכתב בציוץ. "דמוקרטיות ברחבי העולם נמצאות תחת איום מצד שחקנים זדוניים שמבקשים להשתמש במדיה החברתית לקרבות מידע, אנחנו חייבים לקחת את זה ברצינות".

 

כריסטופר וויילי, מדליף פרשת קיימברידג' אנליטיקה כריסטופר וויילי, מדליף פרשת קיימברידג' אנליטיקה צילום: גטי אימג'ס

 

 

לדברים אלו הוסיף וויילי את ההזמנה שקיבל להגעה לוושינגטון ממנה עולה כי הנושאים שבהם יתבקש לענות בין היתר נמנים: הקמפיין של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ב-2016, סטיב באנון ורוסיה. רשימה ממש לא מפתיעה ביחס לנסיבות, אבל עדיין כזו שמשאירה עניין לא מבוטל בדיון בשבוע הבא.

 

 

 

בהזמנה שנחתמה על יד חבר הקונגרס אדם שיף מקליפורניה נכתב: "אם החשבונות של הלקוחות והתיעוד מדויקים, הפרה זו של פרטיות המידע היא פלישה רצינית לאינטרס של העם האמריקאי מצד קיימברידג' אנליטיקה ואנשים אחרים וגופים אחרים. הפעילות של החברה מעלה שאלות חשובות בעניין הקמפיין של המועמד דונלד טראמפ במהלך הבחירות בארה"ב ב -2016, התפקידים הספציפיים של אנשים בעלי עניין, בהם סטיב באנון ורוברט ורבקה מרסר, כמו גם קשרי החברה לרוסיה".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x