$
חדשות טכנולוגיה

גוגל רוצה להיות ווטסאפ: תשיק שירות הודעות מידיות בשם Chat

לפי הדיווח ב-The Verge, השירות יאפשר משלוח הודעות טקסט ארוכות, תמונות באיכות גבוהה, אנימציות GIF, קבצים וסרטונים

יואב סטולר 14:5320.04.18
גוגל מנסה שוב את להתבסס בתחום ההודעות המידיות והרשתות החברתיות. בדיווח באתר The Verge פורסם כי בקרוב תשיק החברה שירות הודעות חדש לטלפון ולמחשב בשם הפשטני Chat.

 

בעזרת הפרוטוקול החדש של שליחת ההודעות הסלולריות המכונה Rich Communication Services שבו תמכה גוגל מזה זמן, מתכוונת ענקית הרשת לייצר חווית שימוש דומה לזו של ווטסאפ ו-imessage של אפל. באמצעות שידרוג התקשורת בהודעות ה-SMS יוכלו המשתמשים לשלוח הודעות טקסט ארוכות, תמונות באיכות גבוהה, אנימציות GIF, קבצים וסרטונים - כך מתכוונת גוגל בעזרת אלו ליצור קהל משתמשים בתחום שבו היא עד כה לא הצליחה להתרומם.

מנכ"ל גוגל סונדאר פיצ'אי מנכ"ל גוגל סונדאר פיצ'אי צילום: אי פי איי

 

 

שנים רבות, מספר בלתי מבוטל של גרסאות, שמות ושירותים כל אלו לא הועילו לגוגל להפוך לשחקנית משמעותית בתחום המסרים המידיים בסמארטפון. עתה, נראה שזהו סופה של האפליקציה האחרונה בתחום שהציגה גוגל היא ALLO שאחותה המוצלחת יותר DUO מספקת פלטפורמה פופולרית יחסית לשיחות וידאו וקול.

 

אבל זה לא יהיה קל. קהל היעד המידי של ה-Chat יהיו כמובן משתמשי האנדרואיד, שבו מחזיקה גוגל, אולם התבססות על תקשורת סלולרית מחייבת התגייסות של יצרניות המכשירים וחברות התקשורת. ללא מעבר מצד ספקיות הסלולר ומותגי הסמאטרפונים המובילים לא יוכלו המשתמשים להשתמש באפליקציה של גוגל שמתיימרת להחליף את יישום הסמסים המיושן.

 

כמו כן, נראה שגוגל מתכננת להציע שירות מתאים גם לשליחת הודעות סלולריות מהמחשב בדומה לשירות ה-WEB של ווטסאפ. אלמנט זה ייצר שימוש מתמשך גם מהמחשב במשרד, הטלפון ברחוב וגם דרך הסייען הקולי בנסיעה באוטו.

 

מזה זמן שיש סימנים להתקדמות באימוץ הפרוטוקול החדש גם בקרב היצרניות המובילות, חברות שרואות בו אמצעי לשיווק עתידי באמצעות הודעות וגם ספקיות התקשורת. במסגרת הפרסום הוצגו עשרות חברות סלולר שכבר העידו על אימוץ או שלבים בו של הטכנולוגיה החדשה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x