שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

אריק שמידט: "נסדיר את שיתוף הפעולה בין עמק הסיליקון לצבא"

יור" אלפבית וקרן החדשנות של הצבא האמריקאי הגיב כך לטענות של עובדי גוגל על שימוש בטכנולוגיה של החברה במל"טי תקיפה. לדבריו השימוש בבינה מלאכותית יוסדר באופן שיספק את שני הצדדים

יואב סטולר 13:2718.04.18
אריק שמידט, שמלבד היותו יו"ר אלפבית מכהן כיו"ר קרן החדשנות של משרד ההגנה האמריקני, הגיב על סוגיית שיתוף הפעולה בין עמק הסיליקון למערכות הביטחון של ארצות הברית. לדבריו, תעשיית הטכנולוגיה האמריקאית יחד עם משרד ההגנה צפויים לגבש עקרונות מובילים לשיתוף הפעולה בתחום הבינה המלאכותית.

 

"התחושה שלי", אמר שמידט, "היא שבתעשייה יגיעו להסכמה על עקרונות שיגדירו מה נכון ומה לא נכון בתחום הבינה המלאכותית. אני מאמין שבסוגיה הזו גם תהיה הסכמה רחבה מצד השחקנים המרכזיים בתעשייה".

מל"ט תקיפה אמריקאי מל"ט תקיפה אמריקאי

 

את הדברים אמר שמידט בתשובה לשאלה שהופנתה אליו במסגרת ערב של ועידת הכוחות המזויינים בארצות הברית. בניית קווים מנחים בנושא שיתופי פעולה טכנולוגיים בין חברות ההייטק לבין הצבא האמריקאי מגיע בעקבות מחאות של עובדים בעמק הסיליקון בכלל ובגוגל בפרט. העובדים מחו נגד ניצול של טכנולוגיות שפותחו לשוק הצרכני לצרכים צבאיים.

 

במרץ חשפה גוגל שיתוף פעולה עם משרד ההגנה האמריקאי במסגרתו פיתחה וסיפקה החברה תוכנת בינה מלאכותית עבור מל"טי פרדטור צבאיים. הטכנולוגיה משמשת לתיעוד וניתוח תוכן וידאו בזמן אמת. בין השאר היא מספקת אפשרות לזיהוי מדויק של מטרות במהלך תקיפות שמתבצעות באיזורים כגון עיראק, אפגניסטן או סוריה.

 

הידיעה הציתה סערה בקרב אנשי גוגל. יותר מ-3,000 עובדים חתמו על עצומה לפיה הם אינם מתכוונים לתת יד בפיתוחים שלימים עלולים להפוך לנשק. לדבריהם, הם חוששים שגוגל "תהפוך לקשורה בקשר מחייב לעסקי המלחמה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x