$
אינטרנט

בעלי מניות דורשים מהנהלת טוויטר תוכנית פומבית נגד פייק ניוז

משקיעים בולטים ברשת החברתית, ביניהם קרן הפרישה של מדינת ניו יורק וארג'ונה קפיטל, ביקשו מהחברה לפרסם את מהלכיה לצמצום הפצת תוכן בעייתי. הדירקטוריון, בשלב זה, מסרב - בטענה שהמהלך יעזור למפיצי החומר הפסול

יואב סטולר 16:5712.04.18

קבוצת בעלי מניות בטוויטר דורשים מהנהלת החברה לבנות ולהציג תוכנית עבודה למלחמה בפייק ניוז, כמו גם בהפרות אחרות של מדיניות השימוש ברשת החברתית - כך דיווח הביזנס אינסיידר.

 

 

בין המשקיעים נמנים ארג'ונה קפיטל וקרן הפרישה של מדינת ניו יורק, שמבקשים מטוויטר להציג את היערכותה לאלמנטים נוספים שמהווים סיכון כלכלי וארגוני. הדרישה הגיעה לאחר שהמשקיעים התלוננו בפני ההנהלה על אזלת ידה בטיפול בתוכן הבעייתי שמוצג ומשותף בה.

 

המשקיעים דורשים תוכנית פומבית. טוויטר המשקיעים דורשים תוכנית פומבית. טוויטר צילום: שאטרסטוק

 

 

"בעלי המניות חוששים כי כישלונה של טוויטר לטפל בנושאים אלה באופן יזום יצר סיכון חוקי, משפטי וסכנה למוניטין", טענו המשקיעים במכתב שהעבירו להנהלה. "אנו מאמינים שלטוויטר יש מחויבות להוכיח כיצד היא מנהלת תוכן כדי למנוע הפרות של תנאי השירות שלה, בעוד שהחומר הגלוי כיום אינו מספיק".

 

בהנהלת טווויטר דחו את הבקשה שהעלו בעלי המניות, ואמרו כי החברה עידכנה את שירותיה וחידדה את המדיניות כדי לטפל בבעיות באמורות. כמו כן, סבור דירקטוריון טוויטר שהחברה נהגה במידת השקיפות הנכונה בנוגע לעדכונים ושינויים אלה.

 

 

 

לפי החברה, אם היתה מציגה לציבור את כל מאמציה בנושא, יכלו מפיצי הפייק ניוז לפתח כלים ושיטות שיעקפו אותם; לפיכך, בחר הדירקטוריון לדחות בשלב זה את בקשת המשקיעים.   

בטל שלח
    לכל התגובות
    x