שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תעופה וחלל

משחק הכיסאות במטוס: למי שייכת משענת היד?

טיסות במחלקות התיירים אינן נוחות במיוחד, ומשענות היד יכולות להקל עלינו - אבל מי מהנוסעים מקבל אותן בשורה בת שלושה כסאות, מה קורה כמדובר בשורה ארוכה יותר ואיך אפשר להשתלט על המשענת בלי לעורר מהומה?

שירות כלכליסט 08:0014.04.18

למי שייכות משענות היד במושבי המטוס שאינם סמוכים למעבר או לחלון? איך מחליטים מי מהנוסעים יזכה בהן - ואיך חוטפים אותן מידי נוסעים אחרים בלי להתחיל מלחמה באמצע הטיסה?

 

 

לסוגיית המשענת אין פיתרון מוגדר: יזכה בה מי שיניח עליה ראשון את ידו. לדברי סקוט מקארתי, עורך ערוץ התעופה האזרחית של הוול סטריט ג'ורנל, בשורה בת שלושה כסאות יקבל הנוסע האמצעי את שתי המשענות - מין פיצוי קטן על כך שהוא ספון בין מי שקיבל את מושב המעבר ומי שזכה בחלון.

 

לא קיבלת חלון או מעבר? שתי המשענות שלך לא קיבלת חלון או מעבר? שתי המשענות שלך צילום: שאטרסטוק

 

 

לפי סקר קוראים שערך אתר Gothamist בשנה שעברה, 74% מהמשיבים סברו שהנוסע האמצעי הוא שמקבל זכות ראשונים על שתי המשענות - כל עוד אין נסיבות מורכבות יותר כמו נוסע קשיש, ילד או נוסע שידו נתונה בגבס. העניין נהיה מורכב יותר כשמדובר בשורה בת יותר משלושה מושבים. בשלב זה, עוברים לחוק הג'ונגל: מי שיניח את ידו ראשון וייראה מספיק רציני בכוונתו להשאיר אותה שם, הוא שינצח.

 

יש ארבע דרכים לחטוף את משענת היד: הראשונה היא פשוט להיות זריז: כשכובש המשענת יקום וילך לשירותים או יציץ בתיקו שמאוחסן בתא שמעל למושב - פשוט הניחו את ידכם ותהנו. השנייה קצת נכלולית: אם כובש המשענת נרדם, פשוט הניחו את ידכם במקביל לשלו והזיזו אותה מכיוון המרפק. אם לא השעין על ידו את כל משקלו, יש סיכוי טוב מאוד שלא ישים לב שלקחו לו את המשענת. השיטה השלישית היא הכי מוזרה, אך גם יצירתית: השיגו לכם משענת מפוצלת למושב המטוס, שנמכרת לפעמים בחנויות נמלי תעופה. זה בעצם כמו מדף קטן שמניחים על המשענת, כשבמרכזו מחיצה להפרדה בין היד שלכם וידו של השכן.  

 

 

 

והשיטה האחרונה היא הפשוטה והטובה ביותר: פשוט לבקש. הטיסה היא חוויה שכל הנוסעים רוצים לעבור כמה שיותר מהר וכמה שיותר טוב, ולכן ישנה סבירות גבוהה מאוד שכובש המשענת יעדיף להימנע מעימות. שאלו אם אכפת לו לעבור אל המשענת בצידו השני, ולפנות לכם את זו שסמוכה אליכם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x