$
חדשות טכנולוגיה

מנכ"ל עליבאבא: לא צריך להרוס את פייסבוק בגלל דליפת המידע

ג'ק מא אמר שפייסבוק לא צפתה שתצמח לגודלה הנוכחי - ועתה עליה לטפל בסוגיות אליהן לא נערכה, ביניהן ניצול מידע אישי לתמרון פוליטי של משתמשים. הפיתרון, לדבריו, יהיה כיבוד זכותם של הגולשים לפרטיות

שירות כלכליסט 17:2910.04.18

ג'ק מא, מייסד ומנכ"ל עליבאבא דחק אתמול (ב') בפייסבוק לפתור את בעיות פרטיות המשתמשים. מא, שדיבר בפורום Boao, נשאל לגבי סוגיות הפרטיות שעמן מתמודדת פייסבוק לאחרונה - לאחר שהודתה כי ייתכן שהמידע האישי של כ-87 מיליון ממשתמשיה נוצל לרעה עבור מטרות פוליטיות בידי קיימברידג' אנליטיקה.

 

 

לדבריו, לא צריך להרוס את פייסבוק בגלל חלקה בפרשה, אך צוקרברג ויתר המנהלים צריכים לטפל בסוגיה בדחיפות. "פייסבוק לא צפתה שתצמח למימדים כאלה. כעת זאת רשת חברתית עם כ-2 מיליארד משתמשים. כך שכל הבעיות שהם לא צפו מראש – עכשיו הגיע הזמן לטפל בהן", אמר.

 

 

 

ג'ק מא ג'ק מא צילום: בלומברג

 

 

"אני חושב שהם יכולים לפתור את הבעיה ולמנוע את הרס החברה". לדברי מא, הפיתרון הטוב ביותר עבור פייסבוק יהיה לכבד את המידע האישי, את אבטחת המשתמשים והפרטיות שלהם.  

 

 

 

מארק צוקרברג, מנכ"ל הרשת החברתית, צפוי להעיד היום בפני הסנאט האמריקאי ומחר מול הקונגרס, ולהשיב על שאלות בנוגע לאופן בו מטפלת החברה במידע האישי של המשתמשים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x