$
הייטק והון סיכון

ויז'ן סנס הישראלית נמכרת למדטרוניק ב-65 מיליון דולר

החברה שפיתחה מערכת המסייעת בניתוחי מוח מורכבים תקבל בשלב הראשון 40 מיליון דולר ועוד סכום של כ-25 מיליון דולר על פי עמידה ביעדים

מאיר אורבך 19:4309.04.18

חברת מדעי החיים הישראלית ויזן סנס נמכרה למדטרוניק בעד 65 מיליון דולר. על פי ההסכם תקבל החברה בשלב הראשון 40 מיליון דולר ועוד סכום של כ-25 מיליון דולר על פי עמידה ביעדים. 10 מיליון דולר נוספים מובטחים לחברה ביעדים נוספים, אך מקורבים לחברה העריכו שמרבית הסיכויים שהיא תקבל עד 65 מיליון דולר בלבד.

 

החברה הוקמה בשנת 1998 ומאז גייסה על פי IVC סכום של 21 מיליון דולר. בין משקיעיה: לו פל שהיה גם היו"ר של החברה, גלנרוק של לאון רקאנטי, פרגרין ונצ'רס ועוד. הגיוס המשמעותי האחרון של החברה היה ב-2009 ועמד 8 מיליון דולר. העובדה שהחברה לא גייסה מאז מעידה הן על העובדה שהחברה הצליחה להתחיל למכור בהצלחה אבל גם על שובע של משקיעיה מהחברה. גם ההחזר למשקיעים אחרי זמן כה רב אינו משמעותי ואמור להיות של עד פי 2 או 3 על השקעתם שהיתה לפני שנים רבות.

 

בכוונת מדרטוניק לשלב את הפעילות של החברה הנרכשת בפעילותה לרבות פעילות המו"פ המתבצעת מישראל. פעילות המכירות והניהול של החברה עברה מזה זמן לארצות הברית. מייסד החברה הוא אבי ירון שהחל את החברה לאחר אירוע מוחי שעבר.

 

החברה הוותיקה פיתחה מערכת שמוחדרת למוח ומאפשרת לקבל תמונת תלת ממד לפני ניתוחי מוח מסובכים.

 

 צילום: שאטרסטוק

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x