$
חדשות טכנולוגיה

מייסד אפל מאשים: פייסבוק עושה מהמשתמשים מוצר

סטיב ווזניאק הודיע שיעזוב את פייסבוק בשל הפגיעה המתמשכת בפרטיות הגולשים והמכירה של המידע האישי שלהם. לדבריו, עדיף לשלם לחברה ולא להפוך קורבן לאיסוף המידע שמתבצע בה

שירות כלכליסט 16:0009.04.18

סטיב ווזניאק, מייסד אפל ואישיות בולטת בקהילות גיקיות ויזמיות רבות, הודיע שיעזוב את פייסבוק בגלל הפגיעה המתמשכת של החברה בפרטיות המשתמשים.

 

 

"המשתמשים מספקים לחברה כל פיסת מידע על החיים שלהם ופייסבוק עושה ממנו הרבה כסף. הרווחים הללו מבוססים על מידע של משתמשים שכלל לא מקבלים חלק מהרווחים", אמר בראיון ל-USA Today. "אפל מרוויחה כסף ממוצרים טובים, לא מכם. בפייסבוק - אתם המוצר".

 

סטיב ווזניאק סטיב ווזניאק צילום: עמית שעל

 

 

ווזניאק הוסיף שהוא מעדיף לשלם לפייסבוק תמורת שירותיה, ולא להיות קורבן לאיסוף המידע האישי שהיא מבצעת.

 

בעוד משתמשים רבים נזכרו רק לאחר פרסום פרשת קיימברידג' אנליטיקה שפייסבוק ניזונה ממידע אישי, ווזניאק עצמו מודע לכך מזה שנים רבות; למעשה, כבר מתח בעבר ביקורת על פייסבוק ופעולותיה. לפיכך, כנראה שעזיבתו נועדה להתאים לרוח הזמנים בארה"ב: חשיפת איסוף המידע האישי בידי חברת קיימברידג' אנליטיקה, שהשתמשה בו להטיית דעת הקהל בבחירות 2016 במדינה, עוררה זעם רב בקרב משתמשים, פתיחת חקירות רגולטוריות ומארק צוקרברג אף זומן להעיד בקונגרס.

 

 

 

גם טים קוק, מנכ"ל אפל הנוכחי, מתח ביקורת על התנהלות פייסבוק ואמר שאם אפל היתה סוחרת במידע אישי ולא מסתפקת במכירת מכשירים ושירותים, היתה מרוויחה הרבה יותר כסף.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x