$
אינטרנט

בכיר בבית הלבן: פושעי סייבר פרצו למחשבי הבחירות - ולא סוכני פוטין

גורם בממשל טראמפ מסר לסוכנות רויטרס שהערכות קודמות, לפיהן האקרים מטעם הקרמלין הם שפרצו למחשבי ניהול הבחירות, היו שגויות. זאת, על אף שקשה מאוד לאמת מקור של מתקפות רשת - ושלפי הערכות, רוסיה נוהגת להפעיל פושעי סייבר במבצעי הרשת שלה

רפאל קאהאן 15:1709.04.18

פרשת המעורבות הרוסית בבחירות 2016 בארה"ב ממשיכה להתפתח: גורם בכיר בבית הלבן מסר לסוכנות רויטרס שהפריצה למערכות ספירת הקולות באריזונה בוצעה בידי פושעי סייבר ולא בידי האקרים שקשורים לקרמלין.

 

 

המידע נמסר לסוכנות בעקבות תחקיר של CBS, בו הוצג מסמך ממשלתי רשמי בו דיווחו רשויות בארה"ב על מתקפת סייבר ממקור רוסי שפגעה במחשבי ניהול בחירות בארבע מדינות, ביניהן אריזונה. המשרד להגנת המולדת בארה"ב העריך לפני כשנתיים שהאקרים ממקור רוסי פרצו במהלך הבחירות למערכות באילינוי, טנסי, פלורידה ועוד - מה שחיזק את החשש מפני התערבות רוסית בפוליטיקה האמריקאית.

 

הצבעה בבחירות 2016 בארה"ב הצבעה בבחירות 2016 בארה"ב צילום: רויטרס

 

 

לפי המקור של רויטרס, ההערכות הללו היו שגויות, שכן התבססו על מידע חלקי שבגללו זוהתה פעילות ההאקרים הפליליים כפעילות האקרים ממקור מדינתי. דברי המקור סותרים הערכות רבות, מסמכים רשמיים וניתוחי מומחים, שגילו פריצות של גורמים ממקור רוסי למערכות ב-21 ממדינות ארה"ב לפני ובמהלך הבחירות.

 

 

 

עד כה לא הוצגה הוכחה חותכת על כך שפעילות הסייבר, בין אם פלילית או בין אם של שירותי המודיעין הרוסיים השפיעה באופן כזה או אחר על הבחירות לנשיאות. העיסוק בנושא החל לחזור למרכז הבמה, עם תחילת ההיערכות לבחירות לבתי הנבחרים בארה"ב בנובמבר הקרוב. זאת ועוד, ייחוס של פעילות סייבר הוא נושא בעייתי מטבעו: קשה למצוא הוכחות למקור מתקפת סייבר והאקרים נוהגים להשתמש בכלים שונים שייגרמו לחוקרי אבטחה להאשים גורמים אחרים במתקפה. בנוסף, מומחי אבטחה טענו בעבר שגורמים בשלטונות רוסיה גייסו והפעילו כנופיות פושעים למתקפות סייבר שונות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x