$
חדשות טכנולוגיה

דיווח: טראמפ מדבר באוויר, אך אין שום תוכנית פעולה נגד אמזון

סדרת הציוצים הזועמים של הנשיא, בדבר הנטל הכלכלי של אמזון על ארה"ב, פגעו במניית החברה לאחר שהוערך שנבנית תוכנית שתגביל אותה. ואולם, גורמים בבית הלבן מדווחים שאין כל עבודת מטה בנושא ושחוץ מלהביע זעם בטוויטר, ידי הנשיא כבולות

שירות כלכליסט 13:1404.04.18

על פי ציוציו מהשבוע האחרון, נראה שדונלד טראמפ עומד להכות באמזון; הנשיא טען שהחברה לא משלמת די מסים, מנצלת לרעה את הדואר הפדרלי ופוגעת בארה"ב כולה. עתה מתגלה שציוצים לחוד ומעשים לחוד: מקורות בבית הלבן מסרו לסוכנות בלומברג שאין כל עבודת מטה לקראת מהלך שייפגע בחברה.

 

 

טראמפ אמנם הביע באוזני עוזריו רצון להעלות את מחירי המשלוח של רשות הדואר עבור חבילות אמזון, אך הוסבר לו שהדואר הוא גוף עצמאי ומחירי הדיוור נקבעים ע"י ועדה. עוזריו של טראמפ שקלו אפשרויות נוספות כצעדים נגד המיזוג של אמזון עם Whole Foods, אך דבר לא הבשיל לפעולה בשטח.

 

זועם, אבל לא פועל. טראמפ זועם, אבל לא פועל. טראמפ צילום: איי אף פי

 

 

מתקפותיו של טראמפ - חמישה ציוצים על נושאים שכוללים את רשות הדואר, מסים וקמעונאים - פגעו במניית החברה והורידו את שווי השוק שלה בכ-55 מיליארד דולר בששת הימים האחרונים.

 

"אני צודק כשאני אומר שאמזון עולה לרשות הדואר האמריקאית הרבה כסף בזה שהיא משתמשת בה כנער המשלוחים שלה", כתב טראמפ בטוויטר. "אמזון צריכה לשלם את העלויות האלה ולא להטיל אותן על משלם המסים האמריקאי. מיליארדי דולרים, ולמנהלי רשות הדואר אין על זה מושג (או שיש להם?!)".

 

ואולם, טענות הנשיא שגויות: בעוד החוזה שלה עם אמזון הוא חסוי, רשות הדואר טענה ששירותי המסחר האלקטרוני שלה מיטיבים עם הארגון ועם לקוחותיו. אסור לה על פי חוק לגבות מהשולחים פחות מעלויות המשלוח שלה. כמו כן, משלמי המסים לא תומכים ישירות בפעילות רשות הדואר.

 

 

 

מושל וושינגטון, ג'יי אינסלי, הגן על החברה בציוץ משלו: "התקפות הנשיא על אמזון אינן מבוססות ושגויות. חלק גדול מהצלחתה הכלכלית של וושינגטון נובעת מ-40,000 עובדי אמזון במדינה שלנו והעסקים הקטנים שהם מעצימים למכור את מרכולתם לכל העולם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x