$
הייטק והון סיכון

פרסום ראשון

ענקית הסייבר RSA קונה את פורטסקייל הישראלית

סכום הרכישה מוערך בכ-20 מיליון דולר; מנכ"ל ומייסד פורטסקייל צפוי לפרוש מתפקידו בעקבות העסקה. פלטפורמת האנליטיקה של פורטסקייל תשולב במוצרי RSA וחלק מעובדיה ייקלטו במרכז הפיתוח הישראלי של הרוכשת

מאיר אורבך 07:4605.04.18

חברת האבטחה האמריקאית RSA, שנמצאת בבעלות Dell, רכשה את חברת פורטסקייל הישראלית - כך נודע ל"כלכליסט". סכום הרכישה מוערך בכ-20 מיליון דולר, כך שאין זה אקזיט מוצלח במיוחד עבור פורטסקייל - שגייסה 23 מיליון דולר מאז קמה ב-2012.

 

 

בעקבות הרכישה יצטרפו חלק מעובדי פורטסקייל למרכז הפיתוח של RSA בישראל. מנכ"ל החברה והמייסד שלה, עידן טנדלר, צפוי לעזוב את תפקידו. שתי החברות לא הגיבו לידיעה. 

 

עידן טנדלר עידן טנדלר צילום: עמית שעל

 

פורטסקייל פיתחה פלטפורמה אנליטית לעולם הסייבר, שמאפשרת למוצרי אבטחה להוסיף באופן אוטומטי יכולות לזיהוי ולחיזוי עובדים הגונבים מידע רגיש מארגונים או התקפות שחדרו את שלל ההגנות בארגון ועד שימוש פסול בזהויות של עובדים, דבר הנעשה במרבית התקיפות המתקדמות בשנים האחרונות. המערכת של פורטסקייל מאפשרת ניתוח אוטומטי של התנהגות העובדים בארגון וכלי ביג דאטה לתגובה מהירה. המערכת צפויה להשתלב בהיצע מוצרי האנליטיקה של RSA.

 

החברה מעסיקה כיום כ-30 עובדים, מהם כ-20 במרכז הפיתוח בארץ ועוד 10 בעמק הסיליקון. השקיעו בה אינטל קפיטל, קרן בלאמברג, אבולושן אקוויטי פרטנרס, ואלור קפיטל, CME ונצ'רס, UST גלובל ו-Swarth.  

 

חברת RSA היא שחקנית ותיקה בתחום האבטחה: היא הוקמה ב-1982 בידי רון ריבסט, עדי שמיר ולאונרד אדלמן. היא נקנתה ב-2006 בידי EMC ב-2.1 מיליארד דולר ועברה לידי Dell כשקנתה את בעליה ב-68 מיליארד דולר. החברה מציעה שלל פתרונות אבטחה וניהול סיכונים לארגונים, שנועדו לאתר ולהגיב למתקפות מתקדמות, לנהל הרשאות גישה וזהויות ולצמצם סיכוני הונאה ופשעי רשת. בין לקוחותיה נמנות יותר מ-90% מחברות פורצ'ן 500

 

 RSA לא ביצעה רכישות בארץ מאז 2005, כשקנתה את סאיוטה - שבין מנהליה נמנו מיכל צור ונפתלי בנט - ב-145 מיליון דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x