$
חדשות טכנולוגיה

בעל מניות גדול בפייסבוק: צוקרברג צריך לפרוש מכס היו"ר

מפקח קרנות הפנסיה של עובדי עיריית ניו יורק - גוף שמחזיק במניות פייסבוק במיליארד דולר - סבור שצוקרברג אינו כשיר לשבת בראש חבר המנהלים. לטענתו, יש להכניס לדירקטוריון יו"ר חיצוני ומנהלים שמנוסים בבקרת מידע ואתיקה

שירות כלכליסט 14:2603.04.18

פייסבוק ממשיכה לספוג אש על רקע שערוריית קיימברידג' אנליטיקה: אמש (ב') טען מפקח קרנות הפנסיה של עובדי עיריית ניו יורק, גוף שמחזיק במניות פייסבוק ביותר ממיליארד דולר, שהחברה צריכה למצוא יו"ר שיחליף את מארק צוקרברג.

 

 

בראיון ל-CNBC, אמר סקוט סטרינגר שמבנה דירקטוריון פייסבוק פגום ובעייתי ושיש חובה למנות לו יו"ר עצמאי. כמו כן, סבור המפקח שיש לצרף לדירקטוריון שלושה מנהלים חדשים, בעלי ניסיון בבקרת מידע ואתיקה, כדי למשטר את מדיניות פרטיות המשתמשים של הרשת החברתית.

 

כוח לא מוגבל. צוקרברג כוח לא מוגבל. צוקרברג צילום: איי פי

 

 

"זו החברה השמינית בגודלה בעולם, יש לה שני מיליארד משתמשים. הם נמצאים בשטח לא ממופה והם נכשלו בלפקח על עצמם באופן שיאפשר לאנשים לחוש ביטחון באשר למידע שלהם", אמר סטרינגר והוסיף שהשערוריה הוכיחה שיש כאן סכנה לדמוקרטיה. ואולם, הקרנות שתחת שליטת סטרינגר לא צפויות למשוך את כספן מפייסבוק בשלב זה.

 

בתור יו"ר ומנכ"ל פייסבוק, היקף השליטה של צוקרברג על החברה הוא יוצא דופן. בנוסף, הוא מחזיק בנתח ממניות החברה שלא מאפשר לאף אחד אחר להשפיע על ניהולה או התנהלותה. אין זה סביר שצוקרברג יפרוש מאיזה מתפקידיו בזמן הקרוב, אך השערוריה האחרונה היא הזדמנות טובה עבור משקיעים אקטיביסטים לקרוא לשינוי.

 

 

 

שערוריית המידע הפרטי, בה השתמשה קיימברידג' אנליטיקה ב-50 מיליון חשבונות משתמש ללא היתר, מחקה 86 מיליארד דולר משוויה של פייסבוק מאז נחשפה בחודש שעבר.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x