$
חדשות טכנולוגיה

מנכ"ל וויימו: "לא נמכור מידע אישי שנאסוף ממכוניות אוטונומיות"

ג'ון קרפצ'יק אמר שבשלב זה, שימוש במידע שייכרה מנוסעי המכוניות אינו משחק חלק מהותי במודל העסקי של וויימו. בנוסף, אמר שהחברה שואפת להפוך יום אחד ליצרנית רכב לכל דבר ועניין - אם כי לא חשף יעדים או לוחות זמנים לכך

רפאל קאהאן 15:4602.04.18

וויימו, חברת הרכב האוטונומי של אלפבית, לא תמכור למפרסמים וגורמים אחרים מידע אישי שתאסוף מנוסעי המכוניות שלה - כך אמר אמש (א') ג'ון קרפצ'יק, מנכ"ל החברה. דבריו נאמרו על רקע פרשת קיימברידג' אנליטיקה - חברת הייעוץ הפוליטי שהשתמשה במידע שכרתה מפייסבוק להשפעה על הבחירות בארה"ב והצבעת הברקזיט.

 

 

קרפצ'יק אמר שהמידע שמתקבל מהנסיעות בכלי הרכב של החברה אינו מהווה חלק מהותי מהמודל העסקי שלה. "המטרה שלנו היא להסיע לקוחות ברחבי העולם", הסביר - אך הדגיש שאינו מתחייב על כך שהמודל לא ישתנה בעתיד. 

 

ג'ון קרפצ'יק, מנכ"ל וויימו ג'ון קרפצ'יק, מנכ"ל וויימו צילום: בלומברג

 

 

ההבטחה של קרפציק נועדה להרגיע, אך נשמעת מעט תלושה בימינו; יותר ויותר חברות נשענות על מידע אישי כדי להשביח את עסקיהן. ההבטחה נראית עקרה במיוחד בהתחשב בכך שוויימו היא חברה-אחות של גוגל, שמידע למיקוד פרסום מקוון הוא מטה לחמה. נוסעים במכוניות אוטונומיות הן בגדר קהל שבוי, שיכול לצרוך תוכן בסביבה מוגדרת וקלה לניטור, מה שמהווה הזדמנות פז לגוגל ושותפותיה.

 

 

 

דברי קרפצ'יק נאמרו במסגרת כנס בתחום הרכב שנערך בניו יורק, בו אמר שוויימו שואפת להפוך יום אחד ליצרנית רכב בעצמה - אם כי נמנע מלהרחיב ולהציג לוחות זמנים או יעדים אסטרטגיים. הצהרתו משונה למדי, שכן ייצור רכב הוא פעילות יקרה ומסובכת במיוחד, ואלפבית יכולה לייצר מתח רווחים נאה ממכירת מערכותיה לאחרים כפי שמתכננות לעשות חברות מתחרות. באירוע חשף קרפצ'יק גם שיתוף פעולה חדש עם יגואר, שתמכור לוויימו מכוניות יוקרה חשמליות.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x