שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

נהגי ניסוי של אובר: אנו לא יעילים, הרכב האוטונומי עלול לדרוס שוב

שני נהגים שהשתתפו בניסויי הרכב העצמוני של החברה הודו כי תנאי העבודה שלהם גורמים לעייפות, אדישות וחוסר תועלת במקרי חירום. זאת, לאחר שבשבוע שעבר דרסה מכונית אוטונומית הולכת רגל

יואב סטולר 12:3902.04.18

עובדי אובר לשעבר שהשתתפו בניסוי הרכב האוטונומי שלה מזהירים שמקרה התאונה הקטלנית מהשבוע שעבר עלול לחזור על עצמו: בראיונות לסיטילאב, סיפרו שני עובדים שתפקדו כנהגי גיבוי למערכת האוטונומית כי לא היו אפקטיביים בבקרת הנסיעה, בשל תנאי העבודה שנכפו עליהם בחברה.

 

 

לדברי השניים, נדרשים נהגי הבקרה לנסוע מרחקים עצומים במשך שעות רבות ומעייפות. בניגוד לנהגים רגילים, הם אינם עושים יותר מדי - רק משגיחים על המתרחש בכביש ומוכנים לתפוס את ההגה במקרה חירום. ואולם, היעדר העיסוק פוגע ביכולת הריכוז וגורר אדישות, חוסר דריכות ומעלה משמעותית את הסיכון לתאונה.

 

המכונית הדורסת של אובר, נבדקת לאחר התאונה המכונית הדורסת של אובר, נבדקת לאחר התאונה צילום: רויטרס

 

 

שני העובדים לשעבר מסרו שלפעמים נוטים נהגי הבקרה למצוא להם עיסוקים אחרים תוך כדי נסיעה, כדי להעביר את הזמן ולהישאר ערים. הימצאותם של נהגי בקרה בניסויי רכב אוטונומי היא דרישה רגולטורית במדינות רבות; מדברי השניים עולה כי אובר שכרה אותם כדי לציית לדרישה מבלי להבטיח שאכן יוכלו למנוע תאונה במקרה חירום.

 

בשבוע שעבר נהרגה באריזונה איילין הרצברג, לאחר שנדרסה כשחצתה כביש בלילה. חקירת המקרה עדיין נמשכת, אבל בינתיים מבדיקה שערכו ממוחי בטיחות בדרכים עולה כי ניתן היה למנוע את התאונה על ידי בלימה של מערכות הנהיגה האוטונומיות - או על ידי התערבותה של נהגת הבקרה שהיתה ברכב.

 

 

 

בסרטון שפרסמה המשטרה המקומית נראים רגעי הדריסה כפי שתועדו במצלמות הרכב האוטנומי, ניתן לראות בבירור כי נהגת הגיבוי האנושית שברכב לא הייתה ערה כלל למתרחש על הכביש. דעתה של הנהגת הייתה מוסחת בדברים אחרים כשראשה מופנה מטה ושתי הידיים שלה אינן על ההגה. היא הבינה את שהתרחש רק ברגעי הפגיעה ממש, אז נראתה מבוהלת ובצדק - אך היה זה מאוחר מדי.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x