$
חדשות טכנולוגיה

ממשלת סינגפור שוקלת לחסום את עסקת אובר-Grab

רגולטורים במדינה שוקלים לטרפד את רכישת פעילות אובר בידי גראב המקומית מחשש לפגיעה בתחרותיות; בתוך כך, נודע שאובר תסגור את שירות המשלוחים Rush בעוד חודשיים

יואב סטולר 15:0701.04.18

אובר הודיעה לאחרונה שתמכור את פעילותה בדרום מזרח אסיה ליריבתה הסינגפורית Grab, בתמורה לאחזקות בה. ואולם, עתה נודע שהממונה על ההגבלים העסקיים במדינה בוחן את העסקה וחושד שהיא עלולה לפגוע בתחרות החופשית. הרגולטור החל לבחון את פרטי העסקה והשלכותיה האפשריות, ויש סיכוי שיביא לביטול המהלך.

 

 

מנכ"ל אובר, דארה קוסרשאהי, הודיע בשבוע שעבר כי החברה תפסיק לנטוש שווקים תוך מכירת עסקיה למתחרים (כפי שעשתה עם דידי צ'ושינג בסין ועם יאנדקס ברוסיה). ואולם, לפי דיווח של סוכנות רויטרס, עשויה החברה לבצע עוד נטישה אחת כזו, בשוק ההודי. המתחרה המקומית שלה, חברת Ola, היא קשה ומרה; לפי מקורות רויטרס, בכירי אובר ואולה נפגשו מספר פעמים בשנה האחרונה, ככל הנראה במסגרת מו"מ לרכישת פעילות אובר.

 

שליח של אובר Rush שליח של אובר Rush צילום: UBER

 

 

בתוך כך, נודע שאובר תבטל בעוד חודשיים את שירות Rush, במסגרתו הציעה משלוחים עסקיים מהירים לחבילות ומסמכים בערים מרכזיות כניו יורק וסן פרנסיסקו.

שירות Rush היווה את הכניסה של החברה לתחום המשלוחים, בו השיקה בהמשך את שירות משלוחי המזון אובר Eats המוצלח. עתה אומרים באובר כי מיצתה את שניתן להפיק מפלטפורמת Rush ועל כן תעצור את פעילותה.

 

 

 

לפני הקמת ופריסת של אובר Eats, השתמשו בשירות Rush מסעדות למיניהן כדי לבצע משלוחים במטרופולינים האמריקאיים, וכך התנסו בשירותי אובר וביססו עמה שותפות. בעוד משלוחי המזון של שירות Eats התרחבו ליותר מ-200 ערים, נותר שירות Rush קטן ומקומי. לפי אובר, השירות מבוטל משום שהיווה עבורה ניסוי שעתה הושלם - והלקחים שהופקו ממנו ישולבו בפלטפורמת Eats.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x