$
חדשות טכנולוגיה

משבר קיימברידג': פייסבוק תפשט משמעותית את ממשק הפרטיות

הנהלת הרשת החברתית הודיעה שתהפוך את תנאי השימוש והגדרות איסוף המידע בשירותיה לפשוטים ונגישים מבעבר. ואולם, אין בכוונתה לאסוף פחות מידע או לנטר את השימוש שעושים בו גורמים מסחריים ופוליטיים

יואב סטולר 17:3128.03.18

פייסבוק מנסה נואשות לצאת מהבוץ אליו נקלעה עם חשיפת פרשת קיימברידג' אנליטיקה: היום (ד') הודיעה החברה שתפשט ותנגיש את ממשק הגדרות הפרטיות שלה. "הגיע הזמן להפוך את כלי הפרטיות שלנו לפשוטים יותר למציאה", כתבה בבלוג המפתחים הרשמי.

 

 

כמעט כל הסעיפים שצפויים להפוך לשקופים יותר אינם חדשים וזמינים כיום בעמוד הפרטיות של אתר החברה והאפליקציה שלה. פייסבוק הדגישה תכונות שכבר קיימות, כגון אימות דו שלבי (שהוא יותר רכיב אבטחה מרכיב לשמירה על הפרטיות), מעקב אחר פעילות הגולשים ברשת החברתית והיכולת להוריד ממנה תוכן לשמירה במחשב.

 

עם זאת, מה שניכר הוא היעדר הפתרון האמיתי או לפחות השינוי שמצפה לו הציבור המאוכזב. פייסבוק הדגישה שאין בכוונתה להרחיב את איסוף המידע בעזרת שינוי ממשק נהלי הפרטיות, אך גם אין כל עדות לכך שבכוונתה לצמצם את האיסוף שהיא מבצעת גם כך.

 

בתוך כך, נודע שהרשת החברתית דוחה ומשנה את תוכניותיה בתחום החומרה, בין השאר במטרה להתמקד בהתמודדות עם שערוריית קיימברידג' אנליטיקה. לפי דיווח של בלומברג, החליטה החברה לדחות את חשיפת הרמקולים החכמים שהיא מפתחת - שני מכשירים שהיו אמורים להכניס אותה אל קטגוריית המוצר הצעירה בה שולטות אמזון וגוגל. חשיפת המכשירים תוכננה למאי הקרוב וההשקה - ליולי, אך עתה נדחה המהלך למועד לא ידוע.

 

 

 

על פי הפרסום, בפייסבוק הבינו את מה שכיום נראה ברור לכולם – והוא ששיווקם של מכשירים שיוצבו בבתי המשתמשים ויאזינו למתרחש על רקע אחת השערוריות הגדולות שיעדה החברההוא תזמון רע שעלול להמיט כישלון על מכירת הרמקולים החכמים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x