$
הייטק והון סיכון

קרן ורטקס הובילה גיוס של 5 מיליון דולר בחברת האינשורטק עתידות

החברה פיתחה מערכת שמאפשרת לחברות ביטוח לקבל תובנות עסקיות ואקטואריות מהמידע שבידיהן, מה שמסייע לשיפור מוצרים והיוון תיקי ביטוח חיים. בעקבות הגיוס, צפויה החברה לגייס מדעני נתונים, אנשי שיווק ומכירות

מאיר אורבך 14:0028.03.18

חברת הסטארט-אפ הישראלית עתידות השלימה גיוס של 5 מיליון דולר נוספים בסבב A, סכום שנוסף למיליון הדולר שגייסה לפני שנה. את הסבב הובילה קרן ורטקס והשתתפו בו קרן הגידור D.E Shaw, קרן מונטה ופועלים שוקי הון.

 

 

עתידות היא חברת אינשורטק שהוקמה בידי דרור קצב, ברק ברקוביץ' ואסף מיזן. קצב וברקוביץ' הם יוצאי יחידות מודיעין בצה"ל ואילו מיזן הכיהן כאקטואר הראשי של אגף שוק ההון במשרד האוצר.

 

שוק הביטוח עובר מהפכה בשנתיים האחרונות; ריבית נמוכה ועלייה בתוחלת החיים מצד אחד, והתחכום של הלקוחות יחד עם כניסה של שחקנים חדשים לשוק מצד שני, הובילו לכך שכמחצית מהפוליסות אינן רווחיות ונסגרות או מוקפאות לפני שבכלל כיסו את העלויות. ואולם, לחברות הביטוח יש מידע רב שאינו מנוצל לשיפור רווחיות, סוגי מוצרים ותהליכי קבלת החלטות.

 

מייסדי החברה מייסדי החברה

 

 

"פיתחנו תוכנה לחברות ביטוח שמאפשרת להן לקחת את המידע שלהן, לחבר אותו למידע נגיש חיצוני ולעשות ניתוח של הסיכונים", סיפר קצב ל"כלכליסט". "כתוצאה מכך יכולות החברות לשפר משמעותית את ההבנה של צורכי הלקוחות בזמן".

 

"אנחנו הולכים להגדיל את הצוות שלנו בישראל", הוסיף "יש לנו כיום 20 עובדים בארץ וחמישה בלונדון וארצות הברית. עד סוף 2018 נשכור 10 נוספים - מדעני דאטה ואנשי שיווק ומכירות בארה"ב. יש לנו כבר מוצר ולקוחות מהשורה הראשונה בעולם הביטוח".

 

מוצר החברה עובד במודל תוכנה כשירות (SAAS) ומעניק לחברות ביטוח תובנות עסקיות ואקטואריות שונות על לקוחותיהן, בצירוף חיזוי התנהגותם כדי לאפשר בניית מוצרים בהתאמה אישית ולהעלות את רווחיות תיקי הביטוח. עתידות מתמקדת בשוק ביטוחי החיים, שמכניס בארצות הברית 600 מליארד דולר בשנה.

 

בתוך כך, הודיעה החברה על מינויו של מרטין סנו לתפקיד מנהל אספקית שירות (Chief Delivery Officer); סנו כיהן בתפקידים בכירים בחברות ביטוח גדולות כ-TIAA, Prudential ו-MetLife. הוא הוביל בעבר את הפיתוח הראשון בעולם של תמחור מבוסס PBR וחבר בצוות הביג דאטה של האקדמיה האמריקאית לאקטואריה.

  

"חברות ביטוח חיים ופנסיה יכולות לפתח אסטרטגיות חדשות לטיפול בתיק הלקוחות הקיים ומהלכים להגדלת התיק באמצעות תובנות שיוצרו ע"י למידת מכונה", אמר.

 

 

 

עמנואל תימור, שותף כללי בקרן ורטקס, מסר: "התרשמנו מההשגים של החברה, מהחזון, מהעומק הטכנולוגי ומבסיס הלקוחות הקיים. עתידות בנתה צוות ייחודי שמשלב יכולות מיוחדות בתחום הדאטה סיינס וביג דאטה יחד עם עומק אקטוארי והבנה עסקית של התחום".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x