$
מכשירים ומדריכים

קליפורניה: שירותי חירום קרסו בגלל שיחות סרק ממפעל אפל

קווי מוקד 911 בעיירה בקרבת סקרמנטו קיבלו בחודש שעבר אלפי קריאות חירום אוטומטיות ממפעל האייפונים הסמוך. השיחות בוצעו ממכשירי אייפון 8 במפעל והציפו את הקווים, כשאפל עדיין לא יודעת להסביר את הליקוי המשונה

שירות כלכליסט 16:5528.03.18

עיירה ליד סקרמנטו, בירת קליפורניה, מתמודדת עם שיחות חירום בלתי פוסקות ממפעל אפל סמוך. בין ה-20 באוקטובר ל-23 בפברואר, קיבלה משטרת אֶלק גְרוֹב 2,028 שיחות לקו החירום שלה (911) שהגיעו ממפעל אפל - ממוצע של 16 התקשרויות ליום.

 

 

המצב היה כה חמור עד כי ביום אחד בינואר, הציפו השיחות את 6 קווי החירום של אלק גרוב. "כל אורות המרכזייה נדלקו כמו במסיבת חג מולד", נכתב בידי אחד ממפעילי קו החירום במייל למפעילים אחרים.

 

סמארטפון האייפון 8 של אפל סמארטפון האייפון 8 של אפל צילום: רפאל קאהאן

 

 

מהר מאוד היה ברור למשטרה בעיר כי לא מדובר במצב חירום אמיתי אלא חיוגי סרק שנעשו ללא כוונה באופן מסתורי. מסתבר שפעולתם של כמה מהמכשירים במפעל אפל שובשה והם חייגו ללא הפסק לקו החירום.

 

על אף שאפל נענתה מיד לבקשת הרשויות לתקן את המצב, היא לא הצליחה להפסיק לחלוטין את חיוגי הסרק והרשויות מביעות תסכול רב מכך. בשלב מסוים הן שקלו אף לערב את הרשויות הממשלתיות של מדינת קליפורניה בעניין ולשלוח כוחות משטרה למפעל.

 

רשת CBS הייתה הראשונה לדווח על "שיחות הרפאים" - או חיוגי הסרק - אולם הפרשה זוכה גם לתשומת לב בין-לאומית שכן היא טרם נפתרה, למרות שהיקף השיחות הצטמצם. נציג המידע של אלק גרוב, ג'ייסון חימנז אמר לביזניס אינסיידר: "השיחות לא חדלו לחלוטין אולם ישנה ירידה משמעותית במספרן. אנו ממשיכים לעבוד עם אפל על פתרון הבעיה".

 

כשהתחילו השיחות, נוצר מצב חירום באלק גרוב שכן, על אף שהמשטרה ידעה כי הן מגיעות ממפעל אפל, בשל החשאיות שבה מתנהלת החברה, לא ניתן היה לזהות מאיזה חלק של המפעל הן מגיעות. אפילו לא מצד אפל. עדיין לא ברור מה גורם לחיוגי הסרק אולם החשד העיקרי נופל על בעיה במארז החיצוני של המכשיר העלול לגרום ללחיצה על כפתור החיוג המקוצר למספר חירום.

 

 

 

על פי קצינת ביטחון גלובלי מטעם אפל, דב ברגר, "העניין מתמקד באריזה של האייפון 8 החדש שלא מזמן הושק, או במגשי האחסון שבהם מונחים הטלפונים החדשים במפעל. היות שהמכשירים החדשים מעט גדולים יותר מהקודמים ייתכן שהם נלחצים כנגד דופן המגש ומחייגים ללא הפסק למספר החירום". לאחר שאפל אפשרה למשטרה לעשות שימוש בטכנולוגיה בתוך המפעל לזיהוי מקור החיוג, נמצא מכשיר אייפון 8 באחד מאזורי התיקון שבשל צמידותו של מכשיר אחר אליו, חייג ללא הפסק לקו החירום. אולם על פי המסמכים עדיין לא נקבע רשמית המקור לבעיה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x