$
אפליקציות

מכה לאמזון ולסינים: גוגל תחסום אפליקציות במכשירים פרוצים

ענקית הטכנולוגיה הודיעה שלא תאפשר הפעלת יישומים כג'ימייל, גוגל Maps וחנות האפליקציות שלה על מכשירים עליהם הותקנו ללא רישיון. בין היתר, תשפיע ההחלטה על יצרניות מכשירים מוזלים מסין ועל טאבלט ה-Fire של אמזון

יואב סטולר 13:0427.03.18

גוגל תתחיל לחסום שימוש באפליקציות שלה במכשירי אנדרואיד פרוצים. אתר xda-developers דיווח שהחברה לא תאפשר עוד להתקין את חנות האפליקצית פליי, ג'ימייל, גוגל Maps ושאר יישומיה במכשירים שאינם רשומים ברישיון.

 

 

מערכת ההפעלה אנדרואיד אמנם חינמית בהיותה תוכנה בקוד פתוח, אך השימוש באפליקציות של גוגל עצמה מחייבים רישיון בתשלום. יצרניות הסמארטפונים עומדות בדרישה זו והעלות מגולמת במחירי המוצרים לצרכן. עם זאת, ישנן יצרניות כגון אמזון וחלק לא מבוטל מהחברות הסיניות שמוכרים טלפונים וטאבלטים ללא רישיון שכזה.

 

אנדרואיד בסין אנדרואיד בסין

 

 

בעוד אמזון מציעה למשתמשי הטאבלטים שלה חנות אפליקציות נפרדת, חלק מהיצרנים בחרו בהורדה בלתי חוקית של יישומי גוגל. הענקית האמריקאית אינה פעילה בסין, מה שלא מאפשר הפעלה של יישומיה; לא מעט יבואנים ומשווקים רכשו סמארטפונים זולים שנועדו לשוק הסיני, התקינו עליהם את יישומי גוגל והפיצו אותם כך בשווקים מערביים.  

 

בקיץ האחרון השיקה גוגל את תו התקן Play Protect שנועד להבטיח עבור משתמשי האפליקציות שמדובר ביישומים לגיטימיים של חברות מוכרות. מהלך זה, כמו הנוכחי, נועד לשפר את מותג אנדרואיד; כמעט כל יצרניות הסמארטפונים בעולם משתמשות כיום במערכת ההפעלה הזו, וגוגל מנסה לצמצם מקרים של חוויית שימוש ירודה.

 

 

 

המהלך מחמם את המלחמה בין גוגל ואמזון, שמתבטאת בעיקר בשוק הרמקולים החכמים; גוגל חסמה את יוטיוב מרמקולי האקו של ענקית הקמעונאות, שמצידה הסירה את מוצרי גוגל Home מאתריה. חסימת יישומים כגוגל Maps, ג'ימייל ומנוע החיפוש מעבירה את המלחמה לזירת המובייל וצפויה לפגוע בחוויית השימוש בטאבלטי ה-Fire של אמזון ולהשפיע על מכירותיהם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x