$
חדשות טכנולוגיה

אילון מאסק מחק את העמודים של טסלה ו-SpaceX מפייסבוק

יזם העל הגיב לציוץ של מייסד ווטסאפ בריאן אקטון המוביל את קמפיין DeleteFacebook# : "אמחק את עמודי החברות שלי מהרשת" - ומיהר לבצע: העמודים של SpaceX וטסלה כבר הוסרו מהרשת החברתית

שירות כלכליסט 21:1923.03.18

בזמן שקמפיין DeleteFacebook# הולך וצובר תאוצה מחק יזם העל אילון מאסק את העמודים הרשמיים בפייסבוק של החברות שהקים SpaceX וטסלה. 

 

מאסק הגיב היום לציוץ שפירסם מוקדם יותר השבוע בריאן אקטון, המייסד השותף של ווטסאפ, שקרא: "It's time to #DeleteFacebook" (זה הזמן למחוק את פייסבוק - ש"כ). מאסק התלוצץ והיתמם "מה זה פייסבוק?", וכשגולשים ציינו בפניו שהחברות שלו פעילות ברשת החברתית הוא טען שלא היה מודע לכך ושהעמודים יימחקו "בקרוב". כעבור זמן קצר העמודים אכן נמחקו.

 

 

 

 

מוקדם יותר הגיב מאסק בטוויטר לכתבה שפורסמה באתר "The Verge", על כך שחברת האלקטרוניקה האמריקאית סונוס החליטה להסיר את מודעותיה מפייסבוק למשך שבוע. "וואו, שבוע שלם", הגיב מאסק בסרקסטיות להחלטה, "מסוכן".

 

ההאשטג שבו השתמש אקטון, #DeleteFacebook, הולך וצבר פופולריות מאז פרצה שערוריית קיימברידג' אנליטיקה שבה מעורבת פייסבוק בשבוע שעבר. במסגרת הפרטים שידועים עד כה השתמשה קיימברידג' בפרטים אישיים של 50 מיליון משתמשים בפייסבוק לצורך בניית מודלים ממוחשבים ששימשו להטיית הבחירות ב-2016 ותוצאות הברקזיט.

 

מאסק הגיב תחילה "מהי פייסבוק?", אך בהתכתבויות מאוחרות יותר התחייב למחוק את העמודים של SpaceX וטסלה מהרשת החברתית. מאוחר יותר מחק מאסק בפועל את העמוד של SpaceX מפייסבוק.

 

מאסק, שלא מחזיק בחשבון אישי בפייסבוק, לא היסס למתוח ביקורת על הרשת החברתית ואף שטח בפני מייסדה את דעותיו על הסכנות שבשימוש בבינה מלאכותית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x