חדשות טכנולוגיה

דיווחים: יצרנית הרחפנים DJI תגייס 500 מיליון דולר ממשקיעים לקראת הנפקתה בבורסה

אם סבב הגיוס לפני הפיכתה לציבורית יצליח, המימון הנוסף שיושג יחד עם ההון הקיים של DJI, יעמיד את שוויה של החברה על כ-15 מיליארד דולר. בכך, DJI כמעט ותכפיל את הערכת השווי שקיבלה לפני כשלוש שנים

שירות כלכליסט 13:0622.03.18
יצרנית הרחפנים הגדולה בעולם DJI הסינית בשיחות עם משקיעים על גיוס של 500 מיליון דולר לפחות לקראת הנפקת החברה בבורסה. מקורות המקורבים לנושא סיפרו לסוכנות הידיעות רויטרס כי המגעים להשקעה בחברה נמצאים בהליכים כבר בימים אלו.

 

אם סבב הגיוס לפני הפיכתה לציבורית יצליח, המימון הנוסף שיושג יחד עם ההון הקיים של DJI, יעמיד את שוויה המוערך של החברה על כ-15 מיליארד דולר. בכך, DJI כמעט ותכפיל את הערכת השווי שקיבלה לפני כשלוש שנים.

 

 

 

צעידתה של החברה שמוצריה פופולריים מאוד גם בישראל לשימושים שונים בהם צילום, מחקר ופנאי, נועדה לנצל מומנטום אידאלי שנוצר עבור גיוס רחב היקף שכזה. DJI פונה עתה למשקיעים כשהיא נישאת על גבי ההתלהבות וההיענות הגדולה במניות הטכנולוגיה הסיניות. לצד המצב בשוק, DJI נהנית בימים אלו מהגידול המהיר בביקוש לרחפנים לשימושים מסחריים, כמו גם שאלו עדיין הימים שלפני התכנסות הרגולטורים לאסדרת השימוש בכלי הטייס הזעירים. צעד שעלול לבלום את הצמיחה הפראית של השוק.

 

DJI DJI צילום: רויטרס

 

החברה פועלת כיום להרחיב את השימושים והטמעתם של הרחפנים למגוון רחב של מגזרים עסקיים בהם חקלאות, אנרגיה, בנייה, מחקר, תשתיות ועוד.

 

על פי המקורות שדיווחו על המגעים, DJI מעוניינת לסיים את העסקה בחודשים הקרובים, בעוד שההנפקה הראשונית של מניות החברה בבורסות שבסין או בהונג קונג צפויה להתרחש ב-2019. כמו כן, אחד הגורמים העיד שייתכן והגיוס הנוכחי יגיע עד לאזור ה-800 מיליון דולר.

 

עם זאת, על אף מגוון השימושים והפיתוחים שנעשים בין היתר גם בסטארט-אפים ישראלים בתחום הרחפנים, בפני השוק כולו ו-DJI בפרט עלולים לעלות מכשולים בעתיד הקרוב. פתיחת השמיים לכל ילד, אדם וחברה מטרידה מאוד את רשויות התעופה ברחבי העולם, ועם אותו חשש מתבססות גם קריאות בפרלמנטים וברשויות שונים להגביל את הטסתם וקנייתם של המכשירים המעופפים.

 

אל אלו מצטרפות גם תאונות שאירעו ואף הביאו לפציעתם של משתמשים ואנשים שבסביבתם. כשסוגיה נוספת שמרחפת מעל המחלוקת הנוכחית היא אבטחתם של הרחפנים מפני השתלטות זרה בתקיפות סייבר שעלולה להביא לתוצאות הרסניות.

 

כמו כן, סיכון אחר שעלול לפגוע בפעילותה העיסקית של DJI מגיע מהיושב בבית הלבן. נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ צפוי להציג מדיניות חדשה שתחול על הייבוא מסין ובכך מכירותיה באמריקה צפויים להינזק.

 

מ-DJI מסרו בתגובה כי לא היתה כל הודעה מצידם על גיוס, וכי היא לא מתכוונת כרגע להנפקה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x