$
חדשות טכנולוגיה

משטרת אריזונה פרסמה את הסרטון מתאונת הרכב האוטונומי של אובר

הסרטון, המשלב זוויות צילום מתוך הרכב ומחוצה לו, מחזק את טענת המשטרה לפיה גם נהג אנושי לא היה יכול למנוע את התאונה במהלכה נדרסה למוות הולכת רגל

עומר כביר 09:3822.03.18

משטרת טמפה, אריזונה פרסמה הלילה את הסרטון מרגע התאונה שבה רכב אוטונומי של אובר דרס למוות הולכת רגל בשם איילין הרצברג. הסרטון משלב שתי זוויות – חוץ ופנים הרכב – ומציג מידע חדש על התאונה.

 

הסרטון קצר, בן 22 שניות בלבד, ונעצר ממש לפני הפגיעה עצמה, אך עדיין עלול להיות קשה לצפייה והצפייה בו היא על אחריות הקוראים בלבד.

 

 

 

בחלקו הראשון של הסרטון, שמציג את הצילום מהמצלמה החיצונית, נראית המכונית נוסעת במה שנראה כדרך בין-עירונית לאורך כביש ריק ממכשולים ומואר חלקית, כאשר לפתע מופיע במרכז הכביש דמותה של הרצברג כשהיא מובילה אופניים.

 

 

 

 

צילום זה מחזק את טענת המשטרה שלפיה נהג אנושי לא היה מסוגל למנוע את התאונה: הרצברג לא נראתה כלל עד רגע הפגיעה כמעט וגם לנהג אנושי לא היה מספיק זמן להגיב.

 

 

הצומת בטמפה אריזונה בו אירעה תאונת הדרכים הצומת בטמפה אריזונה בו אירעה תאונת הדרכים צילום: איי פי

 

לפי הסרטון דעתה של נהגת הרכב, שמזוהה כעת כרפאלה ווסקז (44), היתה מוסחת ובחלק ניכר מהזמן היא לא מביטה בכביש אלא במשהו שמונח על ברכיה. ווסקז הביטה בכביש בשנייה שלפני התאונה – ונדמה שגם לו היתה לה התראה ארוכה יותר לא היה בידיה די זמן על מנת להגיב.

 

הסרטון מעלה סוגיה מטרידה אחת שמחייבת מענה ברור מצד אובר. התאונה אירעה בכביש ישר ונטול מכשולים שחוסמים את שדה הראייה. למרות שעת הלילה, האם מכונית אוטונומית שמצוידת בחיישנים מתקדמים שאמורים לזהות עצמים גם בחשיכה לא היתה אמורה לזהות את הרצברג ממרחק רב יותר ולמנוע את התאונה?

 

מאובר נמסר בתגובה לאתר The Verge: "זה מטריד ושובר לב לצפות בווידיאו, ומחשבותינו נתונות לאיילין וליקיריה. המכוניות שלנו עדיין מקורקעות, ואנחנו מסייעים לרשויות מקומיות, רשויות מדינה והרשות הפדרליות בכל דרך שאנו יכולים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x