$
הייטק והון סיכון

חברת eToro מגייסת מאה מיליון דולר

סבב הגיוס הובל בידי China Minsheng Financial. איטורו, שמפעילה רשת חברתית למשקיעים ובה 9 מיליון משתמשים, גייסה עד כה 162 מיליון דולר

הגר רבט 17:4321.03.18

הסטארט-אפ הישראלי eToro, שהקים רשת חברתית למשקיעים, הודיע היום על השלמת סבב גיוס של 100 מיליון דולר.

 

 

סבב הגיוס הובל בידי China Minsheng Financial והשתתפו בו SBI Group, Korea Investment Partners, World Wide Invest ומשקיעים נוספים. זהו סבב E של החברה, שגייסה עד כה 162 מיליון דולר.

 

יוני אסיא, מייסד שותף ומנכ"ל החברה, אמר ל"כלכליסט": "אנחנו רואים הזדמנות גדולה מאוד לבנות חברת ענק בתחום ההשקעות. גדלנו משמעותית בשנה האחרונה, אנחנו מעורבים מאוד בשוק ההשקעות הגלובליות ומאמינים שזה העיתוי הנכון להתרחב לעוד מוצרים ולעוד גיאוגרפיות".

 

יוני אסיא, מנכ"ל החברה ואחד ממייסדיה יוני אסיא, מנכ"ל החברה ואחד ממייסדיה צילום: אוראל כהן

 

 

eToro הוקמה ב-2007, ולפי נתונים ששחררה החברה יש לה היום 9 מיליון משתמשים מכל העולם, שהפקידו דרכה השקעות בשווי מיליארד דולר ברבעון האחרון של 2017 בלבד. "הקמנו את החברה עם החזון לבצע דמוקרטיזציה לשווקי ההון באמצעות הנגשה של מסחר והשקעות", הסביר אסיא. "מאז ההשקה ראינו דרישה גדול מאוד מצד הצרכנים לגישה כמו שלנו וההכרזה של היום היא אבן דרך חשובה מאוד עבורנו, המסמלת תקופה חדשה והתרחבות לחברה".

 

הפלטפורמה של eToro מאפשרת למשקיעים פרטיים לעקוב אחרי תיקי השקעות של משקיעים ידועים ומוצלחים, ולהעתיק את תיק ההשקעות שלהם. כיום היא מכילה גם ממשק להשקעות במטבעות קריפטו וכלי בינה מלאכותית שמדרגים תיקי השקעות אקטיביים וממליצים על אלה מהם שנותנים את התשואה הגבוהה ביותר.

 

תחום המטבעות הווירטואליים נתון לתנודות חריפות מאוד, הוא לא מסוכן יותר להשקעה?

"חד משמעית כן, אבל בגלל שאנשים אצלנו משקיעים את הכסף הפרטי שלהם, הם יכולים להרשות לעצמם לקחת סיכונים גדולים יותר כדי להצליח לייצר תשואות גדולות יותר.

 

 

 

"ההגנה שלנו מבוססת על כך שזה אחד המקומות היחידים בעולם שמאפשרים גם השקעה במניות וגם במטבעות דיגיטליים, גם להעתיק משקיעים מוצלחים או להתבסס על פורטפוליו של בינה מלאכותית. הוולטיליות בשוק הזה מאוד מפחידה, אבל כמי שנמצאים בתחום מאז 2011, אנחנו מבינים שזה סיכון שחייבים לקחת".

 

בעקבות הסבב, החברה צפוה להתרחב לשווקים נוספים ברחבי העולם, בהמשך למשרד באוסטרליה שפתחה לאחרונה. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x