$
מכשירים ומדריכים

ג'ף בזוס מטייל עם כלב רובוטי: יחסי ציבור או חזון למועד?

מנכ"ל אמזון פרסם תמונה שלו מסתובב עם הרובוט הכלבי Spot Mini של בוסטון דיינמיקס. ככל הנראה שהתצלום נועד לקדם את הכנס השנתי של אמזון ותו לא, שכן הענקית האמריקאית מתעניינת כיום ברובוטים מסוג שונה בתכלית

שירות כלכליסט 10:5920.03.18

ג'ף בזוס, שלא מרבה לצייץ בטוויטר, פרסם ברשת החברתית תמונה שלו מטייל עם Spot Mini, הרובוט הכלבי של חברת בוסטון דיינמיקס. הצילום בוצע מחוץ למרכז כנסים בפאלם ספרינגס, בו תערוך השבוע אמזון את MARS, כנס הפיתוח השנתי שלה.

 

 

ספוט מיני עורר עניין ברשת בחודשים האחרונים, לאחר שבוסטון דיינמיקס פרסמה סרטון שלו פותח דלת ומהלך ככלב אמיתי.

 

התמונה שפרסם בזוס התמונה שפרסם בזוס

 

 

לצד חובבי החדשנות והאוטופיסטים, שהתרשמו מיכולותיו של הרובוט, עורר ספוט מיני גם עניין מסוג אחר: לא מעט צייצנים כתבו שבקצב הזה, הרובוטים אכן ישתלטו על האנושות כפי שמזהירים אישים כאלון מאסק.

 

 

 

 

 

התצלום שפרסם בזוס נועד, ככל הנראה, לקדם את האירוע של החברה שלו ולאו דווקא לסמן עניין מיוחד שיש לענקית האמריקאית ברובוטים שכאלה. בוסטון דיינמיקס מפתחת רובוטים ליישומים צבאיים, אם כי לפי הערכות תפתח גם מוצרים למשימות שמירה ואבטחה תעשייתית ואף ביתית. החברה נרכשה בידי אלפבית ובהמשך בידי סופטבנק היפנית, שתומכת בשורה ארוכה של פיתוחי רובוטיקה לתעשיות שונות.

 

 

 

לאמזון יש עניין ברובוטים מסוג אחר: כאלה שמעופפים ומעבירים חבילות. לאחרונה נודע שמנהלת התעופה הפדרלית בארה"ב צפויה להציג בקרוב נהלים חדשים שיאפשרו לאמזון להתחיל לבחון את רחפני המשלוחים שלה - אפיק פעילות מבטיח במיוחד, שיוכל לסייע להאצת הצריכה ולהצמחת הכנסות החברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x