$
חדשות טכנולוגיה

משטרת אריזונה: המכונית של אובר לא אשמה בתאונה בה נהרגה הולכת רגל

לדברי מפקדת משטרת טמפה, מצפייה בווידאו ברור שהיה קשה מאוד להימנע מההתנגשות בכל מצב נהיגה - אוטונומי או אנושי - לאור איך שהאישה יצאה מהצללים אל הכביש

עומר כביר 09:4120.03.18

החקירה הראשונית מצביעה על כך שאובר לא אשמה בתאונה אמש שבה נהרגה הולכת רגל מפגיעת רכב אוטונומי של החברה – כך אמרה מפקדת משטרת טמפה, אריזונה, סילביה מויר, לעיתון סן פרנסיסקו כרוניקל.

 

התאונה, שאירעה אתמול בעיר, היא ככל הנראה הפעם הראשונה שבה הולך רגל נהרג מפגיעת מכונית אוטונומית. בעקבות התקרית מיהרה אובר לעצור את כל נסיעות הרכבים האוטונומיים שלה עד לבדיקת המקרה.

 

 

 

לדברי מויר, התאונה התרחשה בעת שההרוגה, איליין הרצברג (49) נכנסה במפתיע לכביש כשהיא דוחפת אופניים עמוסים בסלי קניות. "הנהג אמר שזה קרה ברגע, היא צעדה ממש מולו", אמרה מויר לעיתון. "ההתרעה הראשונה שלו לפגיעה היתה קול הפגיעה עצמה".

רכב אוטונומי של אובר רכב אוטונומי של אובר צילום: איי פי

 

 

מחקירת המשטרה עולה שהמכונית, שנסעה במהירות של 38 מייל בשעה (61 קמ"ש) באזור שבו המהירות המרבית היא 35 מייל בשעה (56 קמ"ש), לא ניסתה לבלום לפני התאונה. הרצברג היתה מחוסרת הכרה כשכוחות ההצלה הגיעו למקום ומתה מפצעיה בבית החולים. לפי משטרת טמפה נראה שהיא היתה דרת רחוב.

 

בראיון לסן פרנסיסקו כרוניקל הוסיפה מויר שהמכונית, מתוצרת וולבו, צוידה בשתי מצלמות וידאו לפחות: אחת שפנתה אל הרחוב ושנייה שתיעדה את פנים הרכב. "מצפייה בווידאו זה ברור שהיה זה קשה מאוד להימנע מההתנגשות בכל מצב נהיגה (אוטונומי או אנושי), לאור איך שהיא יצאה מהצללים אל הכביש".

 

למרות דבריה של מויר, שלכאורה מנקים את אובר מאשמה, אי אפשר להתעלם מכך שנראה שהתאונה מפירה את אחת ההבטחות הגדולות של מכוניות אוטונומיות: רמת בטיחות גבוהה יותר מזו שנהגים אנושיים מסוגלים לה. הקביעה של מויר שלפיה גם נהג אנושי לא היה מונע את התאונה אינה רלוונטית, והשאלה שיש לדון בה היא האם מכונית אוטונומית צריכה להיות מסוגלת להימנע מתאונות שכאלו. אחרי הכול, למכוניות אלו יש טווח ראייה גדול יותר ורחב יותר ורפקלסים מהירים יותר מאלו של נהגים אנושיים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x