$
חדשות טכנולוגיה

אובר: רכב אוטונומי הרג הולכת רגל, הניסויים נעצרו

הרכב פגע באישה שחצתה את הכביש שלא במעבר חצייה - היא פונתה לבית החולים המקומי שם נקבע מותה; מדובר ככל הנראה בפעם הראשונה שבה הולך רגל נהרג כתוצאה מפגיעת מכונית אוטונומית

עומר כביר 19:0419.03.18

אובר עצרה מיידית את כל ניסוי הרכב האוטונומי שלה, לאחר שאחד מרכביה פגע בהולכת רגל והרג אותה - כך לפי הודעה שהעבירה החברה לכלי תקשורת בארה"ב.

 

ההודעה הועברה אחרי שקודם לכן דיווחה תחנת הטלוויזיה ABC15 באריזונה כי רכב אוטונומי של אובר פגע באשה שחצתה את הכביש שלא במעבר חצייה, בעיר טמפה. האישה פונתה לבית החולים המקומי שם נקבע מותה. לפי משטרת טמפה, בעת התאונה היה הרכב במוד אוטונומי, כלומר לא בשליטתו של נהג הבטיחות.

 

בעקבות התקרית מיהרה אובר להודיע שהיא עוצרת עת הפיילוטים השונים של הרכבים האוטונומיים שלה, שמתקיימים בסן פרנסיסקו, פיניקס, פיטסבורג וטורנטו. "לבנו עם משפחת ההרוגה", נכתב בציוץ בחשבון הטוויטר של אובר. "אנחנו משתפים פעולה באופן מלא עם משטרת טמפה והרשויות המקומיות בחקירת התקרית". מנכ"ל אובר, דארה קוסרשאהי, צייץ: "חדשות עצובות להדהים מאריזונה. אנחנו חושבים על משפחת הקרבן בשעה שאנו עובדים עם רשויות אכיפת חוק מקומיות כדי להבין מה קרה".

 

 

 

 

 

בעקבות התקרית מיהרה אובר להודיע שהיא עוצרת את הפיילוטים השונים של הרכבים האוטונומיים שלה, שמתקיימים בסן פרנסיסקו, פיניקס, פיטסבורג וטורנטו. "לבנו עם משפחת ההרוגה", נמסר מאובר לכלי תקשורת בארה"ב. "אנחנו משתפים פעולה באופן מלא עם הרשויות המקומיות וחקירת התקרית". החברה לא מסרה פרטים נוספים על התקרית.

 

מהמועצה הלאומית לבטיחות בתעבורה (NTSB) נמסר לבלומברג כי המקרה נבדק ושעדיין לא התקבלה החלטה האם לפתוח בחקירה מלאה. 

 

מדובר, ככל הנראה, בפעם הראשונה שבה הולך רגל נהרג כתוצאה מפגיעת מכונית אוטונומית.

 

עם זאת מכוניות אוטונומיות היו מעורבות בעבר בכמה תאונות עם נפגעים ובתאונה קטלנית אחת לפחות. במקרה זה, מלפני כשנה וחצי, נהרג בעל טסלה בעת שהרכב היה במצב אוטונומי. לפי דיווחים, הנהג פעל בניגוד להוראות החברה ולא היה קשוב למתרחש על הכביש בעת התאונה. מכוניות אוטונומיות של אובר היו מעורבות בעבר בתקריות קלות. במפורסמת שבהן, רכב של החברה חצה רמזור באור אדום בסן פרנסיסקו. 

 

התקירת, מצערת ככל שתהיה, אינה בלתי-צפויה ובוודאי שגם לא האחרונה מסוגה. "אנחנו בשלב שבו אנחנו עדיין לומדים עד כמה טובים רכבים אוטונומיים", אמר לבלומברג פרופ' ארון סאנדראראג'ן מבית הספר לעסקים של אוניברסיטת ניו יורק. "חרף העובדה שגם בני אדם נוטים לבצע טעויות, כחברה יש לנו עשורים של הבנה של טעויות אלו".

רכב אוטונומי של אובר רכב אוטונומי של אובר צילום: איי פי

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x