שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

מדפיסים ונוסעים: נחשפה מכונית שמיוצרת באמצעות מדפסת תלת ממד

המכונית החשמלית LSEV של חברת XEV האיטלקית ויצרנית המדפסות פולימייקר החלה את דרכה כהדגמת טכנולוגיה, אך כבר קיבלה 7,000 הזמנות. המכונית קלה ופשוטה במיוחד, ותגיע לכבישים בשנה הבאה

שירות כלכליסט 21:4519.03.18

 


 

 

עולם ההדפסה התלת ממדית יכול לרשום לעצמו הישג: נחשפה מכונית חשמלית שניתנת להרכבה במדפסת תלת ממד, באופן שמוזיל ומפשט את הייצור שלה. היא נקראת LSEV ופותחה בידי יצרנית מדפסות ה-3D פולימייקר ויצרנית הרכב האיטלקית XEV.

 

 

כמעט כל חלקי הפלסטיק שלה מיוצרים במדפסות פולימייקר (למעט 57 מהם) והמוצר הסופי שוקל רק 450 ק"ג, פחות ממחצית ממשקלן של מכוניות סטנדרטיות בסדר גודל דומה. למעט המנוע ורכיביו, השלדה, החלונות והמושבים, מיוצרים כל חלקי המכונית במדפסות תלת ממד. שיטת הייצור שלה יעילה במיוחד, מה שמאפשר להשתמש בפחות חומר וליצור רכב עמיד בפחות זמן.

 

מכונית ה-LSEV מכונית ה-LSEV צילום: XEV

 

 

מכונית ה-LSEV החלה את דרכה בתור עיצוב קונספט והוכחת טכנולוגיה, אך הציבור הצביע ברגליים וכבר 7,000 מכוניות הוזמנו, מהן 5,000 בידי חברת השילוח Poste Italiane ו-2,000 מחברת הליסינג ARVAL.

 

תא הנהג של המכונית תא הנהג של המכונית צילום: XEV

 

 

"יש כל כך הרבה יתרונות שהדפסת תלת ממד מעניקה לתהליך שלנו" אמר סטנלי לו, מנכ"ל XEV. "בקצרה, אנחנו נותנים חופש ליצירתיות. לא רק ללקוחותינו - כל הציבור יכולים לקחת חלק בפיתוח המכונית. מצאנו את דרך הייצור היעילה ביותר, לא רק של מכוניות, אלא גם של מוצרים נוספים, והקטנו את ההשקעה שמצריכה הקמתו של מפעל".

 

קלה בהרבה ממכוניות מקבילות. LSEV קלה בהרבה ממכוניות מקבילות. LSEV צילום: XEV

 

 

"XEV הוא פרויקט הייצור ההמוני האמיתי הראשון שמשתמש בהדפסת תלת ממד", אמר לאתר Tctmagazine ד"ר לו קסיאופן, אחד המייסדים ומנכ"ל פולימייקר.

 

השלדה, החלונות והמנוע עדיין מיוצרים בשיטה סטנדרטית השלדה, החלונות והמנוע עדיין מיוצרים בשיטה סטנדרטית צילום: XEV

 

 

"כוונתי ב'אמיתי', היא שחברות רבות נעזרות בהדפסת תלת ממד בתהליכי הייצור שלהן, אבל אף אחת לא משתווה ל-XEV כשמדובר בסדר הגודל והאינטנסיביות של השימוש בה".

 

 

 

XEV הודיעה שבכוונתה להתחיל בייצור המוני של ה-LSEV ברבעון השני של 2019.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x