$
חדשות טכנולוגיה

ליפט גייסה 200 מיליון דולר מיצרנית חלקי הרכב מאגנה

מאגנה תשתף פעולה עם ענקית שיתוף הנסיעות בפיתוח ושיווק פלטפורמות נהיגה אוטונומית. הגיוס מרחיב את הסבב האחרון של ליפט ל-1.7 מיליארד דולר. כיצד תשפיע השותפות על ההסכמים הקיימים של ליפט עם פורד, וויימו וג'נרל מוטורס?

קרן-אור גרינברג 16:3415.03.18

ליפט קיבלה השקעה של 200 מיליון דולר מחברת רכיבי הרכב מאגנה. מדובר בהשקעה אסטרטגית שמרחיבה את סבב הגיוס האחרון של חברת שיתוף הנסיעות ל-1.7 מיליארד דולר.

 

 

החברות יחלקו את הקניין הרוחני בפיתוח כלי רכב אוטונומיים, ומאגנה תוכל למכור את הטכנולוגיה ליצרניות רכב למיניהן.

 

מונית ליפט מונית ליפט צילום: שאטרסטוק

 

 

"התעשייה הזו נמצאת בשלב מוקדם; זה כמו כאשר הטלפון החכם הראשון הופיע בשוק", אמר ראג' קאפור, סמנכ"ל האסטרטגיה של ליפט. "תוכנה וחומרה של נהיגה עצמאית חשובה, אבל זה צריך להיות בידי כולם, ואנו צריכים להיות טובים ביצירת רשת מעולה".

 

ליפט יצרה מספר שותפויות כדי לשלב מכוניות עצמוניות בפלטפורמה שלה. עד היום הכריזה על הסכמים עם וויימו, יחידת הרכב של אלפבית, ועם פורד וג'נרל מוטורס. העסקה הנוכחית לא צפויה להשפיע על השותפויות הללו; מאגנה אמנם תזכה לבלעדיות בשיווק הפלטפורמה לשוק כולו, אך ליפט עצמה תוכל להעניק גישה אליה לשותפות הקיימות.

 

 

 

חברות הרכב והטכנולוגיה ממשיכות להאיץ אל עבר השקת כלי רכב אוטונומיים מסוגים שונים. השבוע נודע כי וויימו הרחיבה את ניסויי משאיות התובלה שלה - נישה בה מקדימה אותה אובר, שעורכת ניסויים במשאיות אוטונומיות מאז הקיץ שעבר. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x