שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

סוחר מניות מבוסס AI עדיין טועה כמו ברוקר אנושי

לפי מדד Eurekahedge, קרנות גידור שנשענו על רכיבי בינה מלאכותית לסחר במניות ספגו צניחה משמעותית יותר משל קרנות סטנדרטיות בחודש שעבר. ואולם, שוק הסחר הבורסאי מבוסס ה-AI עשוי להגיע השנה לטריליון דולר

קרן-אור גרינברג 19:0113.03.18

עד כמה טובים ביצועי תוכנות בינה מלאכותית בסחר בורסאי? לפי דיווח של סוכנות בלומברג, ביצועיהן מאכזבים חלק מהגופים שניסו להשתמש בהן במקום ברוקרים אנושיים.

 

 

קרנות גידור שהתבססו על בינה מלאכותית ולמידת מכונה בתהליכי המסחר שלהן רשמו ביצועים נמוכים בחודש שעבר; כך, על בסיס מדד Eurekahedge שעוקב אחר ביצועי התעשייה מאז 2011. לפי נתוני המדד, ירדו קרנות הגידור שנשענו על AI ב-7.3% בחודש שעבר, לעומת ירידה של 2.4% במדד קרנות הגידור המלא.

 

המדד הינו אינדיקציה שאינה מוכיחה חד משמעית את כישלון הבינה המלאכותית משום שהוא מנטר 15 קרנות ולא מבטא את כל הדרכים בהן עושים גופי השקעה שימוש בלמידת מכונה לשיפור ההשקעות.

 

גם הבוטים טועים גם הבוטים טועים צילום: FUTURAMA Wikia

 

 

חלקן נשען על שיטות סטטיסטיות מסורתיות ומסדי נתונים גדולים, בהם רכיב שמנתח את המידע. לעומתן, יש קרנות שנשענות על כלי בינה מלאכותית עשירים יותר שמנתחים שכבות מידע רבות בתצורה שנועדה לחקות את פעולת המוח האנושי. לפי נתוני חברת המחקר HFR, שוק הקרנות שמבוססות על AI נמצא בצמיחה וצפוי להגיע השנה לשווי של טריליון דולר. 

 

 

 

השימוש בתוכניות ממוחשבות למסחר מטיל אימה על סוחרים אנושיים בשוק ההון, פן יהפכו למיותרים. בבנק ג'יי. פי מורגן טענו שביצועי החודש האחרון עשויים להיות חריגים. בהודעה שפורסמה בשבוע שעבר העריכו אנליסטים מטעמו שקרנות שנשענו על AI הפכו להיות מתואמות יותר עם שיטות מסורתיות כניטור מגמות והשוואת סיכונים כך שבפועל, הן פועלות בדומה לברוקרים אנושיים. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x