$
אינטרנט

גולשים: יוטיוב מפנה אותנו לקונספירציות גזעניות

החברה ספגה ביקורת לפני מספר חודשים בגין הופעת תכנים פוגעניים בשירות הווידאו הפופולרי, אך נראה שלא שינתה דבר. אלגוריתם המלצות החיפוש ביוטיוב פועל אחרת מאלגוריתם החיפוש בגוגל, ומתחשב בוויראליות של תוכן, גם כאשר היא נוצרה בידי בוטים או גופים שעוסקים בהסתה

קרן-אור גרינברג 18:2313.03.18

גולשים בארצות הברית מתלוננים על כך ששורת החיפוש של יוטיוב מציעה להם סרטוני תיאוריות קונספירציה תלושות. אתר CNBC דיווח שבחלק מהמקרים, הקלידו גולשים את המילה "עבדות" ויוטיוב השלימה ל"עבדות לבנה" - תיאוריית קונספירציה גזענית, שהופצה בידי משתמשים שעוסקים גם בהכחשת השואה.

 

 

הנושא עלה לתודעה בתחילת השנה, מה שהוביל את גוגל להודיע שמהנדסיה מנסים לשפר את האלגוריתם, כך שלא יפנה אנשים אל תוכן מסית ופוגעני.

 

הגזענות חוגגת ביוטיוב הגזענות חוגגת ביוטיוב

 

 

בפועל, נראה שלא נעשה בעניין דבר. אלגוריתם הצעות החיפוש של יוטיוב שונה מהותית משל גוגל, ומושפע יותר מטרנדים ומוויראליות של סרטונים, אשר לעיתים קרובות מועצמת מלאכותית בשל עבודת בוטים ומנגנוני הפצה מלאכותיים אחרים שנועדו לקדם תוכן טעון.  

 

 

 

יוטיוב נאבקה השנה על הלגיטימיות שלה בעקבות ביקורת הציבורית על אי שליטתה בתכנים שבה. בתחילת השנה הודיעו מספר מפרסמים שיינטשו את הפלטפורמה אם לא יימצא פתרון שיימנע מהמותגים שלהם להופיע לצד סרטונים שמקדמים אלימות ובריונות. יתכן שעם שובה של התופעה לכותרות, תיאלץ גוגל לפעול בכוחות מוגברים לפיתרון הבעייה - שפוגעת בגולשים ועלולה להשפיע גם על הכנסותיה מפרסומות. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x