$
הייטק והון סיכון

חברת BioCatch השלימה סבב גיוס של 30 מיליון דולר

החברה מפתחת פלטפורמה לאימות זהות משתמשים ברשתות ארגונית, שנשענת על ניתוח התנהגותי. את סבב הגיוס הובילה קרן מאווריק והשתתפו בו אמריקן אקספרס, נקסטאר ואחרות

שירות כלכליסט 16:1712.03.18

חברת הביומטריקה הישראלית ביוקאץ' (BioCatch) גייסה 30 מיליון דולר בסבב גיוס שני. את הסבב הובילה קרן מאווריק והשתתפו בו נקסטאר, קראוס קפיטל, JANVEST, אמריקן אקספרס ונצ'רס ו-OurCrowd, לצד משקיעים נוספים. 

 

 

החברה הוקמה ב-2011 בידי אבי תורג'מן, בני רוזנבאום ז"ל ואורי ריבנר ומפעילה פלטפורמת אימות זהות שנשענת על ניטור התנהגותו המקוונת של המשתמש. ביוקאץ' עושה שימוש באימות רציף שכולל איסוף וניתוח של יותר מ-2,000 תכונות, מה שמאפשר למוצר שלה לזהות כניסה לא מורשית או פעילות חשודה של משתמש לגיטימי. כל אירוע חריג מתועד באופן רציף, מה שמסייע לניתוח אוחר וייעול מערכות הלקוח. בין היתר, מסוגלת הפלטפורמה לזהות פעילות של בוטים, הנדסה חברתית ונסיונות פישינג - מהדרכים הנפוצות ביותר לביצוע פריצות סייבר מוצלחות. 

 

מנכ"ל החברה, הווארד אדלסטיין מנכ"ל החברה, הווארד אדלסטיין צילום: יח"צ

 

 

אבי תורג'מן מסר ל"כלכליסט": "החברה מגינה על מוסדות פיננסים בינלאומיים מפני הונאות וגניבת זהויות של משתמשים. בנקים, חברות אשראי, חברות ביטוח ופלטפורמות תשלומים משתמשים במוצר שלנו כדי להגן על חשבונות לקוחות הקצה מפני חדירה של פורצים אנושיים, והשתלטות של תוכנות זדוניות על עסקאות מקוונות. בכל חודש מתבצעות 5 מיליארד טרנסאקציות דרך המערכת שלנו, ובכל שבוע נשלחות ממנה אלפי התראות אמת על הונאות זהות".

 

 

 

"הפלטפורמה האנליטית-התנהגותית של ביוקאץ' לחברות לזהות ולבלום הונאות מבלי להתפשר על חוויית השימוש של הלקוחות הלגיטימיים", אמר הרשול סנגהי, שותף מנהל בקבוצת ההשקעות האסטרטגיות של אמריקן אקספרס. "הביקוש לטכנולוגיה המספקת את האיזון הזה רק גדל ככל שהמעורבות הדיגיטלית של הלקוחות גדלה, ואיומי הסייבר נעשים מתוחכמים יותר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x