$
הייטק והון סיכון

קרן ליברטאד של המוסד השלימה סיבוב ההשקעות הראשון

הקרן, שהוקמה במודל דומה לשל קרן ה-CIA, משקיעה כ-10 מיליון שקל ב-5 חברות בשנה. ראש המוסד, יוסי כהן: "שיתוף הפעולה עם החברות האזרחיות הוא מצוין ונמשיך לחזק אותו"

מאיר אורבך 15:3911.03.18

קרן "ליברטאד" של המוסד הודיעה שסיימה בהצלחה סיבוב ראשון של השקעות בחברות סטארט-אפ ישראליות. בהמשך השנה צפויה קרן המוסד לטכנולוגיות לפרסם קול קורא חדש, בו יפורטו תחומי עניין וטכנולוגיה פורצי דרך נוספים, להם יידרש המוסד בשנים הקרובות.

 

 

בעבר פורסם שהמוסד ישקיע כ-10 מיליון שקל בשנה, בחמש חברות. ההשראה לקרן החדשה הגיעה מקרן דומה של ה-CIA.

 

ראש המוסד יוסי כהן מסר: "אני מברך על סבב ההשקעות הראשון. בישראל טכנולוגיות פורצות דרך שירחיבו את מעטפת היכולות של המוסד, ויציבו אותו במקום טוב יותר לקראת התמודדות עם אתגרי העתיד. שיתוף הפעולה עם החברות האזרחיות הוא מצוין ונמשיך לחזק אותו".

 

ראש המוסד, יוסי כהן ראש המוסד, יוסי כהן צילום: עמוס בן גרשום לע''מ

 

 

במהלך 2018-2019 צפויות החברות לממש את תכנית המחקר והפיתוח שלהן, ולמסור את תוצרי הפיתוח למוסד, מבלי להגביל את פעילותן תחת הסכם רישיון "לא מסחרי ולא בלעדי לשימוש בטכנולוגיה". כמו כן, בחודשים הקרובים תודיע ליברטאד על השקעות נוספות שתבצע השנה.

 

ליברטאד הוקמה ביוני 2017 כגוף אסטרטגי של המוסד, לצורך תמיכה בבניין הכוח הטכנולוגי ובחופש הפעולה של הארגון, ולמען יצירת שיתופי פעולה פוריים עם תעשיות החדשנות הישראלית והעולמית. כבר כשהחלה לפעול זכתה ליברטאד לקבל זרם גדול של פניות טכנולוגיות משמעותיות מחברות סטארט-אפ מבטיחות בארץ ובעולם.

 

 

 

הפניות לקרן ביקשו לתת מענה לחמשת האתגרים הטכנולוגיים שפרסמה ליברטאד בקול הקורא הראשון שלה. בנוסף, התקבלו בקרן פניות רבות בקשת רחבה של תחומים טכנולוגיים אחרים. הפונים אל הקרן מצויים בשלבי התפתחות שונים - ממיזמים בודדים עם רעיון, ועד לחברות בשלבים מתקדמים של מחקר ופיתוח, שמעוניינות לקיים שיתוף פעולה אסטרטגי עם המוסד. החברות בהן השקיעה הקרן בסיבוב הראשון נבחרו לאחר עבודת עומק של ניתוח הפוטנציאל שלהן, התאמה לצרכי הארגון והתרומה ההדדית בין הגופים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x