$
חדשות טכנולוגיה

דיווח: אינטל שוקלת לרכוש את ברודקום

כך לפי "וול סטריט ג'ורנל"; אינטל, שהודיעה בתגובה כי היא מתרכזת ברכישות קודמות שביצעה, ירדה בעקבות כך במסחר המאוחר ב-1% וברודקום זינקה ב-6%; ברודקום מנסה לרכוש את קוואלקום והמיזוג האפשרי ייצור מתחרה משמעותי לאינטל

שירות כלכליסט 08:5010.03.18

ענקית הטכנולוגיה אינטל שוקלת שורה של רכישות, ובהן של חברת ברודקום, כך פרסם אתמול (ו') ה"וול סטריט ג'ורנל" שהתבסס על שורת מקורות.

 

יש לציין כי הדברים מתפרסמים כשברקע לכך ברודקום פועלת לאחרונה באגרסיביות לרכוש את חברת קוואלקום המתחרה, אך השבוע דווח ב-CNBC שעסקת הענק בתחום השבבים המוערכת בכ-120 מיליארד דולר נמצאת בסכנה וברודקום עשויה לוותר עליה לפי שעה. במידה שעסקת ברודקום-קוואלקום תצא לפועל בעתיד ושתי החברות אכן יתמזגו, ייווצר מתחרה משמעותי לאינטל, ולפי אחד המקורות, במקרה כזה תשקול אינטל להציע לרכוש את ברודקום. בעקבות הדיווח ב"וול סטריט ג'ורנל" ירדה מניית אינטל ב-1%, מניית ברודקום זינקה ב-6% ומניית קוואלקום נותרה יציבה במסחר המאוחר בוול סטריט.

 

 

 

מטעם אינטל נמסר בתגובה לאפשרות שתנסה לרכוש את ברודקום שהיא אינה מגיבה לספקולציות בנושא אך במקביל ציינה כי "ביצענו ב-30 החודשים האחרונים רכישות חשובות - בהן של מובילאיי ואלטרה - ואנו מתרכזים בהטמעתן ובהפיכתן למוצלחות עבור לקוחותינו ובעלי המניות שלנו". ברודקום לא הגיבה לדיווח.

 

חששות בארה"ב מעסקת ברודקום-קוואלקום

 

בנוגע לאפשרות שברודקום תרכוש את קוואלקום - ועדת משרד האוצר האמריקאי בנושא השקעות זרות העלתה חששות לגבי העסקה, ומדובר בהודעה חסרת תקדים לגבי עסקה שטרם הוכרז עליה רשמית או שהושגה בעניינה הסכמה. בוושינגטון חוששים מהשפעת גורמים סיניים על תהליכי הייצור, על רקע המירוץ העולמי להשקת רשתות דור חמישי.

 

נכון להיום, קוואלקום ואינטל הן החברות היחידות שמייצרות מעבדי מחשוב (CPU) בארה"ב, שכן שאר היצרניות עברו לתחומים אחרים כשבבי תקשורת וזיכרון - או שהעבירו את הייצור למדינות אחרות. אם תושלם רכישת קוואלקום, עשויה ברודקום להעביר את הייצור למקום אחר, לשותפים במזרח - מה שרואים בוושינגטון כפגיעה פוטנציאלית באינטרס הלאומי האמריקאי. גם בדירקטוריון קוואלקום נרשמה התנגדות לאפשרות לרכישת החברה על ידי ברודקום.

 

 

 

אך מקורבים לנושא אמרו ל-CNBC שברודקום אינה צפויה לסגת מהצעתה החודש, ושהחברה מתכוונת לפעול כדי לנסות ולהרגיע את חששות הרגולטורים. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x