שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מכשירים

פייסבוק רשמה פטנט על רובוט נוכחות וירטואלית

עדיין לא ברור מה תעשה הרשת החברתית עם הפיתוח; מדובר במתקן נייד בעל מסך ומצלמות, שנועד לייצג את המשתמש בסביבות פיזיות בהן אינו נמצא. זו קטגוריית מוצר צעירה, אך בעלת פוטנציאל צמיחה לא מבוטל

קרן-אור גרינברג 18:3908.03.18

האם פייסבוק לוטשת עין אל תחום הרובוטיקה? אתמול (ד') דווח שהחברה קיבלה פטנט על התקן נוכחות וירטואלית רובוטי - כלומר מכונה בעלת מסך, מיקרופונים וחיישנים שנועדה לייצג את המשתמש היכן שאינו נמצא.

 

 

הפטנט מתייחס לרובוט עם שני גלגלים בתצורה שדומה לשל סגוויי, בראשו יחידת חישה שמזכירה רובוטים מעופפים מסרטי "מלחמת הכוכבים".

 

 

 

הפטנט של פייסבוק הפטנט של פייסבוק

 

 

בניסוח הפטנט נכתב כי תצורת תנועה דו-גלגלית תאפשר לבנות כלי קטן יותר שיתפוס פחות מקום בבית ובמשרד ויתמרן טוב יותר מכלי עם שלושה או ארבעה גלגלים. עדיין לא ידוע מה מתכננת לעשות פייסבוק עם הפטנט והאם יישאר במגירה, או יהפוך למוצר.

 

שוק ההתקנים לנוכחות וירטואלית הינו חדש יחסית, אך טומן בחובו אפשרויות רבות ופוטנציאל צמיחה לא מבוטל. אנשים יוכלו להשתמש ברובוטים שכאלה כדי להחליף אותם בפגישות ובאירועים או במקום העבודה עצמו בצורה שחיבור מרוחק למחשב לא יכול. בנוסף, יוכלו מוצרים שכאלה להשתלב בתחומי התוכן והתיירות ולקחת אנשים לסיורים וירטואליים במקומות אמיתיים, בצורה שתאפשר להם לתקשר עם המקומיים.

 

 

 

ביוני שעבר העריכה חברת המחקר WinterGreen ששוק מוצרי הנוכחות הווירטואלית יגיע להיקף של 8 מיליארד דולר עד 2023.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x