$
אפליקציות

הוליווד בסלולרי: יוטיוב פיתחה כלי שמדמה "מסך ירוק"

בשורה לחובבי הסטוריז והצילום העצמי בכללו: גוגל הציגה טכנולוגיית מציאות מוגברת שמאפשרת לסרוק את המשתמש ולהחליף את הרקע מאחוריו בצורה חלקה ומרשימה מאוד, שמזכירה אולפנים מקצועיים

יואב סטולר 11:4505.03.18

יוטיוב פיתחה תכונה שתנגיש לקהל הרחב יכולות דומות לזה של "מסך ירוק" - השיטה שמאפשרת לאולפני סרטים ליצור סביבות וירטואליות ואפקטים מיוחדים ולשתול סביבם שחקנים.

 

 

בפוסט שפרסמה גוגל בבלוג המפתחים שלה הודיעה החברה כי מהיום יוכלו משתמשי גרסת הבטא של הסטוריז בשירות הווידאו להחליף רקעים בקלות ובזמן אמת. מפתחי יוטיוב בנו כלי מציאות מוגברת שיודע לזהות את הדמות המצולמת ו"לצרוב" אותה כך שתישאר כפי שהיא גם כשמציבים מאחוריה סביבות אחרות, תוך התחשבות בתאורה ובאלמנטים נוספים שמוסיפים לאמינות הצילום. התוצאה אינה מושלמת, אך עדיין מדובר בהישג טכני מרשים מאוד - ותכונה שיאהבו חובבי הסטוריז והצילום העצמי באופן כללי.

 

הדגמת הטכנולוגיה החדשה של יוטיוב הדגמת הטכנולוגיה החדשה של יוטיוב

 

 

על פי הפרסום של גוגל, המשתמשים לא ידרשו לביים עצמם כשמאחוריהם רקע חלק, יתרון משמעותי במטרה להפוך את השימוש בתכונה החדשה ליומיומי. כך, ניתן לזוז תוך כדי הצילום מבלי שהדבר יפגע באיכות האשליה. בין הרקעים שהוצגו בינתיים ישנם ציורי קיר, רקע לבן, לילה והחלפה הוא הכנסה של מקורות אור דמויי שמש לתמונה.

 

 

 

כיום החידוש זמין לקהל מצומצם, לצורך בדיקות ושיפורים - אך בעתיד תשולב התכונה ביוטיוב עצמה, שירות שיתוף הווידאו הפופולרי ביותר ברשת. עם זאת, גוגל לא ציינה לוחות זמנים להשקה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x