$
חדשות טכנולוגיה

לראשונה: פרס ישראל להייטק יוענק לגיל שוויד, מייסד צ'ק פוינט

שר החינוך הודיע על קטגוריה חדשה בפרס ישראל והכריז על שוויד כחתן הפרס. בנט: "הוא חלוץ ה-Start Up Nation. הוא סלל דרך והיווה השראה עבורי ועבור אלפי יזמי הייטק ישראלים"

מאיר אורבך 14:2904.03.18

 


 

 

גיל שוויד, מנכ"ל ואחד מייסדי חברת אבטחת המידע צ'ק פוינט יקבל את פרס ישראל למפעל חיים בתחום טכנולוגיה וחדשנות יישומית. שר החינוך, נפתלי בנט, הודיע היום (א') על זכייתו של שוויד; חתן הפרס - שמוענק לראשונה בתחום זה - נבחר בידי יו"ר ועדת הפרס שלמה דוברת כשלצדו רן מידן ואילון תירוש.

 

 

בנימוקיה ציינה הוועדה: "גיל שויד, מייסד ומנכ"ל צ'ק פוינט, נחשב לאדם פורץ דרך והשראה, דוגמה ומופת ליכולת להצמיח טכנולוגיות חדשניות וחברה רב-לאומית מצליחה ומשגשגת הפועלת עד היום ממדינת ישראל. תרומתו של שויד למדינת ישראל משמעותית בפיתוחה של תעשיית ההייטק כבר קרוב ל-25 שנה, תעשיות הייטק מובילות עולמות בתחום אבטחת המידע והסייבר, יצירת אלפי מקומות עבודה וייצוג מצוינות וההון האנושי של ישראל בעולם".

 

 

 

גיל שויד, מייסד צ'ק פוינט גיל שויד, מייסד צ'ק פוינט צילום: שאול גולן

 

 

הוועדה הוסיפה כי "שוויד עוסק בפעילות ציבורית משמעותית ונרחבת בסיוע לקידום מנהיגות ומצוינות בקרב בני נוער מוכשרים, בדגש על הפריפריה החברתית ותרומה לטיפוח של דור העתיד בישראל. ההשפעות של גיל שויד על החברה הישראלית ועל הטכנולוגיה העולמית היא עצומה, הוא הפך להיות דמות ראויה לחיקוי בישראל ובעולם כולו".

 

 

"התרגשתי לקבל את ההודעה על הבחירה בי כחתן פרס ישראל, ובמיוחד כשמדובר בתחום שמזוהה כל כך עם המדינה שלנו ועם החברה הישראלית", אמר שוויד בתגובה. "הפרס אולי ניתן לי אך הוא מגיע לכל עובדות ועובדי צ'ק פוינט ב-25 השנים האחרונות שבאמת יצרנו, ביחד, מענה לבעיה עולמית וביחד אנחנו הופכים את העולם לבטוח יותר. מדינת ישראל היא פלא והתעשייה שלנו, תעשיית ההייטק, הופכת את הרוח החדשנית שפועמת כאן למוצרים שמשפרים את העולם ומשנים את חייהם של כל אזרחי העולם באשר הם. אני מודה לוועדת הפרס, לשר החינוך ולכל העוסקים במלאכה"

 

ל"כלכליסט" אמר שויד: "מעולם לא חשבתי שאקבל את פרס ישראל. לא תכננתי או לא חשבתי על זה. פרס ישראל אינו רק לי אלא לכל עובדי החברה. אני נרגש מקבלת הפרס וההכרה שמקבל ההיי טק הישראלי". בתשובה לשאלה האם הוא חושב שזה צריך להיות פרס קבוע אמר שויד, שחוגג הולדת תאומות, כי יש עוד אנשים ראויים לקבלת הפרס.

 

 

שוויד מכהן כמנכ"ל צ'ק פוינט מאז הקמתה; כיום החברה נחשבת לחברה הישראלית הגדולה ביותר לאחר ירידת מעמדה של טבע. “כיום אני מאוד מאוזן, החיים שלי טובים, יש לי משפחה נהדרת וחברים" סיפר בראיון אישי ל"כלכליסט".

 

"אני קובע לעצמי כללים ברורים. יומיים בשבוע אני יוצא מוקדם לקחת את הילדים הגדולים מההסעה. כולם יודעים לא להפריע לי בזמן הזה, לא להתקשר ולא לקבוע פגישות. בבוקר אני קם ומכין אותם לבית הספר. זה כיף”.

 

 

 

כשנשאל האם צ'ק פוינט תהיה ישראלית גם בעוד שני עשורים, השיב: "אני גאה בזה שאני ישראלי, אבל מכיר במגבלות שלנו. הלקוח האמריקאי רוצה לראות מודל אמריקאי, ואני לא כזה. לכן אני צריך שבארצות הברית, ייצגו אותי אמריקאים - ואותו דבר במדינות אחרות. אני רוצה לבנות לחברה הנהלה גלובלית ולא רוצה לנפנף בישראליות שלי, אלא בטכנולוגיה ובמובילות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x