• תפריט
חדשות טכנולוגיה

סטארט-אפ המיליארדים מג'יק ליפ דיווח על מעילת ענק

חברת המציאות המוגברת של רוני אבוביץ', שגייסה כמעט 2 מיליארד דולר, התלוננה במשטרה: מנהלת הגיוס הבכירה רקמה קנוניה לגיוס 39 עובדים בסיוע חברה חיצונית - וכך גנבה מיליון דולר. לטענת מג'יפ ליפ, המעילה בוצעה לאורך כמעט שנתיים

שירות כלכליסט 10:3603.03.18

לא שקט בסטארט-אפ המיליארדים מג'יק ליפ מפלורידה המפתח משקפי מציאות רבודה שמושכים עניין רב: לאחרונה הגישו אנשי הסטארט-אפ תלונה במשטרה נגד עובדת שגנבה לכאורה מיליון דולר מהחברה. על פי דיווח ב"ביזנס אינסיידר", באוקטובר הצליחה מג'יק ליפ לגיייס 502 מיליון דולר, אולם יומיים לאחר מכן, התלוננה החברה במשטרה כי אחת מעובדותיה גנבה ממנה מיליון דולר לאורך תקופה של 23 חודשים.  

על פי הדיווח, הסטארט-אפ שנוסד ב-2011 עם מספר מצומצם של עובדים גדל במהירות לארגון של 1,400 עובדים. הצמיחה המהירה יצרה הזדמנויות גם למעשים בלתי כשרים: על פי התלונה שהגישה מג'יק ליפ במשטרת פלורידה, חברה חיצונית בשם המפטון גרופ גייסה עבורה עובדים ל-39 משרות בין החודשים אוגוסט 2015 ויולי 2017 וגבתה על כך עמלה של כמיליון דולר.

 

הגיוסים בוצעו יחד עם מנהלת הגיוס הבכירה במג'יק ליפ באותה עת, שריל מרטין. אלא שלפי התלונה של החברה למשטרה, לאחר חקירה פנימית שביצעה החברה היא מצאה כי להמפטון גרופ לא היה כל קשר לגיוסי העובדים. מג'יק ליפ מתכוונת לפתוח בהליכים משפטיים נגד החברה. מרטין לא הגיבה לטענות מג'יק ליפ, ודוברת מטעם המפטון סירבה אף היא להגיב.

 

 

משקפיים של מג'יק ליפ. שילוב בין VR ו-AR משקפיים של מג'יק ליפ. שילוב בין VR ו-AR צילום: NagicLeap

 

טענותיה של החברה הן רק אחת מהבעיות המטרידות את הסטארט-אפ, שהטכנולוגיה החדשנית שפיתח מעוררת עניין רב, אולם גם סקפטיות רבה מצד גורמים בתעשייה.

 

משקפי המציאות הרבודה של מג'יק ליפ מעוררים עניין רב, בין היתר בזכות יחסי ציבור מוצלחים. החברה הזמינה סלבריטאים כמו שאקיל אוניל וסטיבן שפילברג, שזכו לבקר במעבדות החברה ולהתנסות באב טיפוס של המוצר - בעוד יתר המשתמשים נותרו בערפל. המשקפיים אמורים להוסיף רובד ויזואלי על גבי שדה הראייה של העולם האמיתי שרואה המשתמש.

 

לצד העניין הרב שהיא מעוררת, מג'יק ליפ בהובלת המנכ"ל רוני אבוביץ, שהינו אמריקאי בן להורים ישראלים, מתמודדת עם קשיים רבים כגון דחיית תאריכי יעד, פרישת בכירים וטלטלות אחרות.

 

החברה, שהחשאיות שלה לצד ההון האדיר שהשקיעו בה, גייסה כבר 1.9 מיליארד דולר במימון קרנות הון סיכון בפרופיל גבוה במיוחד, דבר שהוסיף אף הוא לתדמיתה. בין היתר, השקיעו בה גוגל, עליבאבא וקרן אנדריסן-הורוביץ - מהנחשבות ביותר בעמק הסיליקון.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x