$
חדשות טכנולוגיה

תביעה נגד יוטיוב: הפסיקה לשכור עובדים לבנים ואסיאתים

עובד לשעבר תובע את החברה וטוען שהציבה מכסות לשכירת עובדים בני מיעוטים וביטלה ראיונות עם מועמדים שאינם נשים, שחורים או היספאנים; עוד טען כי פוטר לאחר שהתלונן על הדבר

עומר כביר 10:2602.03.18
ייוטיוב הפסיקה לשכור לבנים ואסיאתים למשרות טכניות במהלך השנה שעברה, זאת כדי לעמוד ביעדי גיוון כוח העבודה שלה - כך טוען עובד לשעבר בתביעה אזרחית שהגיש נגד אתר שיתוף הווידיאו של גוגל.

 

 

 

התובע, ארני ווילברג (40), עבד בגוגל במשך תשע שנים, מהן ארבע כמגייס ביוטיוב. לטענתו, החברה הציבה מכסות לשכירת עובדים בני מיעוטים, ובאביב שעבר מגייסי יוטיוב קיבלו הוראה לבטל ראיונות עם מועמדים שאינם נשים, שחורים או היספאנים, ומחקו לחלוטין בקשות עבודה מאנשים שלא נכללו בקטגוריות אלו.

 

 

 צילום: Your EDM

 

מקורות שמכירים את מדיניות שכירת העובדים ביוטיוב ובגוגל אישרו בשיחה עם הוול סטריט ג׳ורנל את הטענות שמועלות בתביעה.

 

לפי ווילברג, גוגל הפלתה אותו על בסיס מגדר וגזע, ופיטרה אותו כשהתלונן. לדבריו, לאורך שנתיים הוא התלונן מספר פעמים בפני בכירים ביוטיוב על נהלי שכירת העובדים שלה, ואף העביר את התלונות למנהלים בגוגל לפני שפוטר בנובמבר.

 

 

 

מגוגל נמסר בתגובה לוול סטריט ג׳ורנל שהחברה תגן על עצמה בנחישות בפני התביעה: "יש לנו מדיניות ברורה של שכירת מועמדים על סמך יכולת, לא זהות. במקביל, אנחנו מנסים למצוא מאגר מועמדים מגוון יותר למשרות פנויות, מכיוון שכך ניתן לשכור את האנשים הטובים ביותר, ולבנות מוצרים טובים יותר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x