$
הייטק והון סיכון

חברת Edgybees גייסה 5.5 מיליון דולר

החברה פיתחה פלטפורמת מציאות מוגברת שניתן להלביש על שידורים חיים מרחפנים וכלי רכב, שהוכיחה את עצמה בסיוע לכוחות חירום בארצות הברית. בסבב הגיוס השתתפו הקרנות של ורייזון, מוטורולה סולושנס, OurCrowd ועוד

מאיר אורבך 15:4128.02.18

חברת אדג'יביז (Edgybees), גייסה 5.5 מיליון דולר בסבב סיד. השתתפו בו קרן הון הסיכון של מוטורולה סולושנס, קרן ההשקעות של ענקית התקשורת וריזון, פלטפורמת ההשקעות החברתית OurCrowd, קרן 8VC, קרן NFX של גיגי לוי וקרן אספקט.

 

 

החברה פיתחה פלטפורמה שמאפשרת לשלב מציאות מוגברת בווידאו חי שמוקלט ממצלמות בתנועה, כגון מצלמות רכב, כלי טיס ומצלמות אקשן לבישות. בעקבות הגיוס, מתכננת אדג'יביז להרחיב את הטכנולוגיה שלה לשווקי הביטחון, הערים החכמות, תעשיית הרכב והמדיה.

 

 

שכבות מידע שמציגה המערכת של החברה שכבות מידע שמציגה המערכת של החברה צילום: יח"צ

 

 

הטכנולוגיה של החברה נכנסה לשימוש לראשונה במירוצי רחפנים, בשיתוף יצרנית הרחפנים המובילה DJI. מערכות אדג'יביז הודגמו ברחפן שהצליח לתמרן עצמאית בסביבה עתירת מכשולים ואף סייעו לכוחות החילוץ בפלורידה לאחר פגיעת ההוריקן אירמה. היכולת של הטכנולוגיה למפות שטח ולהציג שכבות מידע התגלתה כשימושית גם במהלך מכת השריפות בצפון קליפורניה באוקטובר האחרון.

 

אדג'יביז הוקמה בידי אדם סקוט קפלן, בכיר ב-Xennex לשעבר שנמכרה לביוטיים; מנשה חסין שעד לאחרונה ניהל את מרכז הפיתוח של אמזון לרחפנים בישראל; וניתאי מגידס, מומחה לרובוטיקה ורחפנים ובכיר לשעבר ב-8200. הנהלת החברה יושבת בארץ ויש לה משרדים באירופה ובארה"ב

 

קפלן, שמכהן כמנכ"ל החברה, סיפר שמה שהתחיל כטכנולוגיה למשחקי מירוץ מאפשר כיום להציל חיים ברחבי העולם. "התגובה המדהימה של משתמשים מסחריים ותעשייתיים המנסים למנף את AR, ולשותפות איתנו בתחומי האש, בטיחות הציבור וחיפוש והצלה היתה מדהימה - ואנחנו לא יכולים לחכות כדי להרחיב את מגוון היישומים מזל"ט לתוך שווקים חדשים".

 

ג'ון מדבד, מנכ"ל OurCrowd, אמר: "אנחנו מאוד שמחים להשקיע בחברה פורצת הדרך שיכולה לשנות הרבה דברים בעולם. מה שעושה את החברה לכה מיוחדת זו העובדה שהם כבר הצליחו להדגים את היכולות שלהם בצורה מאוד מקיפה".

 

 

מירב רותם נאמן מווריזון ונצ'רס אמרה: "החברה מנסה להביא את טכנולוגית ה-AR לאתגרים קשים יותר מאשר היא נמצאת בהם כיום. כחברה שמובילה את תחום ניהול ציי הרכב והרחפנים אנחנו מאוד שמחים לממן את אדג'יביז".

 

פול סטיינברג, סמנכ"ל הטכנולוגיה של מוטורולה סולושנס: "אנו מחויבים למציאת פתרונות טכנולוגיים עבור האתגרים הניצבים בפני לקוחותינו. אנו רואים פוטנציאל גדול בטכנולוגיית המציאות הנמוגברת של אדג'יביז, שתוכל לסייע לספק לכוחות ביטחון הציבור מידע חשוב בזמן אמת, עבור משימות קריטיות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x