חיים דיגיטליים

הרשת החברתית Vero עקפה את פייסבוק בחנויות האפליקציות

ורו, שהושקה ב-2015, עקפה בשיעור ההורדות שירותים מבוססים כפייסבוק ואינסטגרם; מדובר ברשת חברתית לצעירים שאינה כוללת פרסומות והנהלתה מתחייבת שלא לאסוף מידע אישי מהגולשים

יואב סטולר 13:2528.02.18
אפליקציית הרשת החברתית Vero תופסת תאוצה בימים אלה: לאחרונה הצליחה להגיע לראש טבלת ההורדות בחנויות האפליקציות של אפל וגוגל, כשהיא עוקפת את פייסבוק ואינסטגרם.

 

 

הרשת קמה עוד ב-2015 בידי המיליארדר הלבנוני איימן חרירי. היא אפשרת למשתמשים לשתף יותר מחוויותיהם השונות בהן ספרים, מיקומים, מוזיקה, סרטים, תמונות, לינקים, המלצות ועוד.

 

אפליקציית Vero אפליקציית Vero צילום: vero

 

 

בעזרת הממשק הפשוט של Vero ("אמת" בלטינית), יכולים המשתמשים לבחור מה ברצונם לשתף וגם להתאים בקלות מי יהיה הקהל שייחשף לתוכן. כך, יכולים הגולשים לבחור עבור כל פרסום בין הוא יהיה זמין לכולם, לחברים, לעוקבים ומכרים. זאת בעוד שניתן להגדיר כל אדם איתו יוצרים התקשרות וירטואלית ב-Vero באחת מן הקטגוריות הללו מה שעושה סדר בדברים.

 

כמו באינסטגרם, בפייסבוק ובסנאפצ'ט גם כאן מתאפשרים שוטטות בפיד, כניסה לפרופילים של משתמשים וחיפוש כללי אחר תגיות, מקומות ומילים. עם זאת, המייחד את Vero ממתחרותיה הענקיות הוא היעדר הפרסומות. בצד נדיר יחסית בשוק הרשתות החברתיות, בחרה החברה הצעירה לשמור על ממשק נקי ממודעות ממומנות ואף לא לאסוף מידע על המשתמשים – התמורה העיקרית המעוברת מאיתנו למפעילות הרשתות עבור השימוש.

 

 

 

ממה היא אמורה להתפרנס? לא ברור; כיום Vero נמצאת בשלבי הרצה והיא שואפת לגייס כמה שיותר משתמשים חדשים, בעיקר צעירים. אם תצליח למצב עצמה כמרכז עניינים תוסס לדור הצעיר, יתכן שתוכל להשיק בעתיד תוכנית מנויים.
בטל שלח
    לכל התגובות