$
הייטק והון סיכון

חברת הסייבר CyberX גייסה 18 מיליון דולר

החברה פיתחה מערכת לאבטחת תשתיות תעשייה, שהותקנה במספר רב של חברות אנרגיה, מים, כימיקלים ועוד. בעקבות סבב הגיוס, שהובילה קרן נורת'ווסט, צפויה CyberX להרחיב משמעותית את מצבת העובדים

מאיר אורבך 16:0227.02.18
חברת אבטחת המידע CyberX, גייסה 18 מיליון דולר בסבב גיוס שני, שמעלה את סך ההשקעות בחברה ל-30 מיליון דולר. את הסבב הובילה קרן נורת'ווסט, שהשקיעה בעבר בחברות אבטחה מובילות כגון FireEye ו-Fireglass שנרכשה. המשקיעים הקודמים בחברה, ביניהם גלילות קפיטל, Flint Capital ו- OurCrowd, השתתפו כולם גם בסבב הגיוס הנוכחי.

 

 

החברה הוקמה ב-2013 על ידי עומר שניידר וניר גילר, בוגרי יחידת מצו"ב של צה״ל. המוצר שלה מתמקד בפתרונות לתשתיות רשת תעשייתיות, מנגנון לימוד עצמי ייעודי לרשתות הללו. הפלטפורמה יודעת לספק תובנות ייחודיות ללא תלות בערכים קבועים מראש, כישורים ייחודיים או כל הכרות מוקדמת עם המערכת.

 

ניר גילר ניר גילר צילום: צביקה טישלר

 

 

בשיחה עם "כלכליסט" סיפר גילר שלמרות שיש הרבה חברות בשוק זה, לחברה יש התקנות רבות במספר רב חברות. רבות מהן בוצעו בחברות Global 2000, בתעשיות קריטיות שונות כאנרגיה, מים, פארמה, כימיקלים, גז ומערכי ייצור.

 

"אנחנו מתכוונים להשתמש בגיוס החדש כדי להרחיב משמעותי את הצוות שלנו כאן ובארצות הברית. הביקוש למערכות שלנו גדל ואנחנו צריכים להיערך לכך", אמר גילר. כיום מעסיקה החברה כ-35 בארץ ועוד 20 שפרוסים בארה"ב. עד סוף השנה צפויה מצבת העובדים לצמוח ל-70 איש.

 

 

 

דרור נחומי, מנהל כללי בקרן נורת'ווסט, הוסיף: ״אנחנו עדים לכך שארגונים רבים נדרשים לקישוריות בין הרשת התעשייתית לרשת הארגונית, מסיבות של ייעול ביצועים, ניטור או ניהול מערכות. המצב הזה יוצר סיכונים חדשים, שדורשים פתרונות אבטחה מתקדמים, ייעודיים לאבטחה של רשתות תעשייתיות ותשתיות קריטיות״. אמר דרור נחומי, מנהל כללי בקרן NVP.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x