$
הייטק והון סיכון

אנגוג גייסה 10 מיליון דולר בהובלת דיימלר ו-Mizmaa Ventures

החברה הישראלית פיתחה פלטפורמה לניטור חיישני סמארטפונים שמסוגלת להעביר תובנות על הרגלי השימוש מבלי לפגוע בזמן הסוללה. החברה, בוגרת תוכנית The Bridge, כבר השיקה מוצר בשיתוף מרצדס

מאיר אורבך 14:1726.02.18

קונצרן הרכב דיימלר השקיע בחברת הסטארט-אפ הישראלית אנגוג (Angog), שמפתחת טכנולוגיה מבוססת AI לניטור חיישני סמארטפונים. ההשקעה נערכה במסגרת סגירה ראשונית של סבב B בהיקף 10 מיליון דולר, אותו מובילה דיימלד ביחד עם Mizmaa Ventures, קרן שפועלת מקליפורניה והונג קונג ומתמקדת בלמידת מכונה וביג דאטה.   

 

 

הטכנולוגיה שפיתחה אנגוג מסוגלת לנתח את האותות שמפיקים מכשירים ללא השפעה מורגשת על חיי הסוללה. ניתוח כזה מאפשר לטלפון לזהות את מצב הניידות של בעליו ולשפר חוויית שימוש. אנגוג מפעילה מנוע AI עצמאי על גבי המכשיר ללא צורך בהעברת הנתונים לשרת מרכזי מרוחק, מה שמהווה יתרון גם בתחום אבטחת המידע וגם בתחום פרטיות המשתמש. טכנולוגיה זו פותחת מגוון רחב של אפשרויות חדשות לספקי שירותים בהשקתם של כלים עם רמה גבוהה יותר של התאמה אישית.

 

מייסדי החברה ירון אייזנבוד,עופר ציפרמן וגיל לוי מייסדי החברה ירון אייזנבוד,עופר ציפרמן וגיל לוי צילום: מכון היצוא

 

 

אנגוג השתתפה בשנה שעברה בתכנית The Bridge שנערכה בהובלת מרצדס-בנץ, קוקה-קולה וטרנר. הפיתוח המשותף הראשון לשתי החברות כבר נמצא בשוק מאז ספטמבר 2017. מדובר באפליקציית EQ Ready המנתחת את התנהגות הניידות האישית של המשתמשים כדי לעזור להם לעבור לכלי רכב חשמליים והיברידיים של מרצדס בנץ.

 

עופר ציפרמן, מנכ"ל אנגוג, אמר: "שיתוף הפעולה העסקי עם דיימלר הוא הזדמנות אסטרטגית לזיהוי התאמות הדדיות בין חידושיה של אנגוג בתחום הניידות לבין החזון ארוך הטווח של דיימלר לשירותי ניידות. השקעה זו היא הבעת אמון חשובה המהווה עדות נוספת למובילות הטכנולוגית של אנגוג בתחומה. אנו עובדים על הגדלת הגיוס עם משקיעים חשובים נוספים שיוכלו לסייע במימוש החזון שלנו לחדשנות בתחום הניידות".

 

אייל מאייר, מנהל החדשנות של מרצדס בנץ בישראל, הוסיף כי ההשקעה של הקונצרן באנגוג מצטרפת להשקעות דיימלר בוויה ובסטור-דוט הישראליות, ותואמת את אסטרטגיית הקונצרן לבחון ולהשקיע בחברות ישראליות בתחומי המוביליות, הדיגיטליזציה ושיפור חוויית השימוש. לדבריו, בדיימלר שוקלים לבצע השקעות נוספות, דרך מרכז החדשנות של החברה בתל אביב.

 

 

 

גבי צ׳רטוק, מנכ״ל ומייסד The Bridge, הוסיף: ״אנחנו גאים להיות חלק מההצלחה של חברת אנגוג שמהווה המשך לפעילויות המסחריות עם דיימלר והשותפים האחרים ואנו בטוחים שזו תהווה תחנה משמעותית נוספת בהצלחה של אנגוג עם שותפינו״.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x