$
הייטק והון סיכון

מה שקירה רדינסקי הספיקה לעשות עד גיל 31 אתם כבר לא תספיקו לעולם

המדענית הראשית של eBay ישראל היא רק בת 31 אבל מאחוריה כבר שותפות בפרס ישראל, דוקטורט בגיל 26 ואקזיט בעשרות מיליוני דולרים. כיום היא מגלה תרופות ועל הדרך גם חוזה את הטרנד הבא באופנה

מאור שלום סויסה 10:1723.02.18

היום היא בת 31 וברזומה שלה תמצאו, בין היתר, שותפות בצוות חיל המודיעין שזכה בפרס ישראל, דוקטורט במדעי המחשב אותו סיימה בגיל 26, ואקזיט של סטארט-אפ שמכרה בעשרות מיליוני דולרים.

 

ב-2016 מכרה ד"ר קירה רדינסקי ל-eBay את חברת SalesPredict שהקימה ביחד עם ירון זכאי-אור, ב-40 מיליון דולר. לאחר מכן מונתה למדענית הראשית של ענק הקמעונאות המקוונת בישראל. במסגרת עבודתה ב-eBay היא אחראית לפיתוח אלגוריתמים שיסייעו לנו למצוא את הפריטים הייחודיים עבורנו ולייעל את תהליך הרכישה ברשת, כמו גם מערכת שתנסה לחזות את הטרנד הבא, לדוגמא בעולם האופנה.

 

ועידת יוזמות 2018 תתקיים ביום ראשון, 25.2. לפרטים לחצו כאן

 

 

בין לבין עובדת רדינסקי בעוד מספר לא קטן של תפקידים ביניהם היא חברה במועצה הטכנולוגית של HSBC, חברת מליאת הרשות לניירות ערך, חברה בבורד הטכנולגי של קופ"ח מכבי ופרופ' מבקר בטכניון, שם היא עובדת

על פיתוח בינה מלאכותית שחושבת על מחקרים שונים בעצמה, כמו למשל מערכת שעל ידי חיבור של מולקולות שונות מצליחה לייצר תרופות למחלות, או מערכות שיודעות לספר לנו בהיתכנות גבוהה האם יהיה עומס בחדרי המיון ומחלקות טיפול נמרץ על סמך נתוני עבר ולעזור לצוותים הרפואיים להתכונן טוב יותר לשינויים.

 

בעבר, באמצעות המערכות שפיתחה, היא כבר הצליחה לחזות התפרצות של מחלת הכולרה בקובה ולמצוא סממנים שונים להיתכנות של רצח עם במדינות שונות עם מערכת פוליטית רעועה. "אני עושה מחקרים שהמטרה שלהם לגרום לי להיות לא שימושית", היא צוחקת. 

 

מעבר לעבודתה באיביי, קירה רוצה להתמקד בתחום הרפואי, תחום שלדבריה היו בו מעט מאוד התפתחויות בעשרות השנים האחרונות. בתכנון: להפוך את ישראל למובילה בחדשנות ברפואה. ועד שזה יקרה היא עסוקה בימים אלה בראיונות עבודה לגיוס עובדים נוספים למרכז הפיתוח של איביי בישראל, שעתיד להכפיל את מספר עובדיו.

 

צפו בסרט שערכנו איתה ותתאהבו, כמונו.  

ד"ר קירה רדינסקי. "רק התחלתי" ד"ר קירה רדינסקי. "רק התחלתי" צילום: הילה ספאק

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x