$
אפליקציות

פייסבוק מתנצלת על שהציפה משתמשים בספאם סלולרי

הרשת החברתית שלחה למשתמשים הודעות טקסט דרך מספרים שקיבלה ממנגנון האימות הדו שלבי; ההודעות כללו עדכוני פיד והגולשים לא יכלו לחסום את השירות. פייסבוק: מדובר בשגיאה טכנית שנמצאת בטיפול, לא התכוונו לנצל כך את מספרי הטלפון שבידינו

יואב סטולר 12:0018.02.18

פייסבוק מתנצלת בפני המשתמשים על כך ששלחה הודעות SMS לטלפונים ובהן התראות סטנדרטיות מהפיד. מנהל תחום האבטחה בפייסבוק, אלכס סטאמוס, התנצל בפני הגולשים שמסרו לרשת החברתית את מספר הטלפון שלהם לטובת הליך האימות הדו-שלבי, והופתעו לקבל דרכו עדכוני פיד.

 

 

לדבריו, מדובר בשגיאה מצערת ופייסבוק עובדת ברגעים אלה לתיקון הליקוי שגרם להפצת ההודעות. "כוונתנו לא הייתה לשלוח הודעות בנושאים שאינם אבטחתיים באמצעות שירות ה-SMS לאותם מספרי טלפון. אני מצטער על כל אי נוחות שנגרמה או שהייתה עשויה להיגרם כתוצאה מאותן הודעות".

 

 

סליחה, תקלה. פייסבוק סליחה, תקלה. פייסבוק

 

 

בשבוע שעבר חשפו מהנדסי תוכנה אמריקאים את הניצול הבעייתי שעשתה פייסבוק במספרי הטלפון שקיבלה. שכשניסו המשתמשים לשלוח בחזרה דרישה להפסקת ההתראות, פורסמו בקשותיהם אוטומטית בפיד באופן פומבי - מה שגרר תרעומת מוצדקת.

 

"אנחנו עובדים להבטיח לאנשים שנרשמו לשירות האימות הדו-שלבי שלא יקבלו הודעות למכשיר הטלפון למעט המקרים שעבורם נועד השירות", הסביר סטאמוס. "אנחנו מצפים לפתור את התקלה כבר בימים הקרובים". בנוסף, הדגיש הבכיר בפייסבוק בהודעתו כי "זו לא הייתה בהחלטה או מדיניות של החברה, אלא באג בתוכנה שלה".

 

 

 

על אף ההתנצלות שמיהרה פייסבוק לפרסם, כדאי להמתין קצת עם החמלה על ענקית הרשת החברתית; החברה, שיודעת הכי טוב להפוך כל מידע שלנו לכסף, עשתה שימוש לא ראוי במספר הטלפון של המשתמשים. בעשותה כן, עברה על חוקי הספאם בארצות הברית, מה שחושף אותה לתביעות. עדיין לא הוגשה תביעה, אך התארגנויות לכך כבר החלו, ויתכן שהנהלת החברה תידרש הפעם לשלם על הטעות שלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x