שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

אינטל עומדת בפני 32 תביעות לפחות בעקבות הפריצות למעבדיה

משבר המעבדים צפוי לגרור את החברה למאבק משפטי ממושך, כך עולה מתצהיר שהגישה לרשות ניירות ערך האמריקאית

יואב סטולר 14:0717.02.18

משבר השבבים העולמי עדיין רחוק מסיום מבחינת אינטל. יצרנית מעבדי המחשבים המובילה בעולם מדווחת כי היא עומדת בפני 32 תביעות לפחות בעקבות כשלי האבטחה מלטדאון וספקטר שהתגלו במוצרים שלה ושל המתחרות. את העדכון על הקרבות המשפטיים שעוד ניצבים בפני אינטל, חשפה החברה בתצהיר שנתנה ל-SEC, רשות ניירות ערך האמריקאית.

 

התיקים המשפטיים שהוגשו במסגרת למעלה מ-30 תביעות מתחלקים לכאלו ייצוגים מצד לקוחותיה של אינטל ולכאלו שהוגשו במסגרת ההליך המקובל בתחום ניירות הערך. כך, הצרכנים שהגישו את התביעות לבית המשפט מבקשים לקבל פיצויים כספיים ופיצוי בדימוי ליווי, תמיכה ושירות הוגנים על מנת לכפר על התקלה, לדבריהם. עם זאת, בתביעות שהגישו המשקיעים נטען כי "אינטל ובכירים מסוימים בה הפרו את חוקי ניירות הערך על ידי הצהרות בדבר מוצרי החברה ובקרותיה הפנימיות, הצהרות שלימים נתגלו ככוזבות או מטעות כשנחשפו פגמי האבטחה".

מטה אינטל בקליפורניה מטה אינטל בקליפורניה צילום: בלומברג

 

 

בנוסף לאלו שעתידים להימשך זמן רב ולגזול מהחברה לא מעט משאבים משפטיים ואולי אף תשלומים במסגרת הסכמי פשרה, אינטל עומדת גם בפני שלוש עתירות של בעלי מניות שלטענתם דירקטורים ונושאי משרה באינטל אף נקטו פעולות על בסיס מידע פנימי לכאורה.

 

הטענות החמורות שהובאו על ידי המשקיעים אינן פורסמו, אך קשה שלא להבחין בין הדימיון שבדבריהן לבין החשיפה לפיה מנכ"ל אינטל, בריאן קרזניץ', מכר בסוף השנה שעברה מניות של החברה בשווי 24 מיליון דולר, בעת שכבר ידע על פרצת האבטחה ההיסטורית במעבדי החברה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x