$
חדשות טכנולוגיה

ראשי סוכנויות הביון בארה"ב מזהירים: אל תקנו טלפונים של וואווי

ראשי ה-FBI, ה-CIA וה-NSA המליצו לציבור האמריקאי להימנע מרכישת טלפונים מתוצרת החברה, מחשש לריגול סיני. בתגובה, מסרה ענקית המובייל שמכשיריה אינם מהווים סיכון אבטחה יותר ממכשירים אחרים ושמדובר ברדיפה אמריקאית

רפאל קאהאן 12:3515.02.18

שישה בכירים בסוכנויות ביון אמריקאיות, ביניהם ראשי ה-CIA, ה-FBI וה-NSA, דיווחו לוועדת הסנאט לענייני מודיעין שלא מומלץ לאזרחי המדינה לרכוש סמארטפונים של וואווי או ZTE. זאת, מחשש לריגול ממשלתי מצד סין שיתבצע דרך הטלפונים. בנוסף, הביעו חשש כבד מרכישת הטלפונים בידי עובדי מדינה.

 

 

"אנו מודאגים מהסכנות שעומדות מאחורי חברות או ישויות ששייכות לממשלה זרה שאינה שותפה לערכינו", אמר מנהל ה-FBI כריס ראיי במהלך הדיון, "לאפשר להם לתפוס עמדות השפעה בתוך רשתות התקשורת שלנו זה רעיון לא טוב". לדבריו, גורמים זרים יוכלו לנהל מבצעי ריגול דרך הטלפונים האמורים, לגנוב ולשנות מידע.

 

גל גדות בקמפיין למכשירי וואווי גל גדות בקמפיין למכשירי וואווי

 

 

וואווי טענה בתגובה שמכשיריה אינם מהווים סכנת אבטחה או אפיק פריצה פוטנציאלי יותר מטלפונים של יצרנים אחרים, והוסיפה שהיא "מודעת לשורת פעולות של ממשלת ארה"ב שלכאורה מטרתן להגביל את עסקי וואווי בשוק האמריקאי".

 

וואווי מנסה מזה שנים להיכנס לשוק האמריקאי דרך עסקי הסמארטפונים שלה; החברה הייתה אמורה להציג שיתוף פעולה מסחרי במהלך כנס ה-CES האחרון עם AT&T ו-ורייזון. יום לפני ההכרזה, הודיעו ספקיות הסלולר שהן מבטלות את ההסכמים ושלא ישווקו את מכשירי החברה הסינית. על פי הדיווחים, העסקה בוטלה בעקבות לחצים שהופעלו על ידי גורמי ממשל בארה"ב. במהלך העדות, שיבחו ראשי הסוכנויות את שיקול הדעת של ספקיות הסלולר ואת כושר התנגדותן לחברות סיניות. 

 

 

וואווי, ZTE ועוד חברות סיניות אכן נשלטות במידה רבה על ידי הממשלה הסינית; שתי החברות הוקמו על ידי יוצאי צבא והן מספקות חלק ניכר מתשתיות התקשורת במדינה כמו גם במדינות רבות נוספות. עם זאת, טרם הוכח שהחברות לוקחות חלק בריגול ממשלתי. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x