$
הייטק והון סיכון

"מכונת הגראס" של Leaf מת"א זכתה להזמנות במיליוני דולרים

הפיתוח של החברה, מכשיר ביתי לגידול אוטומטי של קנביס מן הזריעה ועד לפריחה, עולה 3,000 דולר וצפוי להגיע לשוק בהמשך השנה. בראיון ל"כלכליסט" סיפר מנכ"ל החברה על ההבדלים בין המכונה שלו ובין גידול ידני

אמרל ונקרט ואור הירשאוגה 18:3313.02.18

במבט ראשון, נראה מתקן גידול הקנביס הביתי של Leaf כמו מה שאפל היתה בונה אם היתה נכנסת לתחום המקררים. אחרי שהוצג לראשונה לפני יותר משנתיים, יגיע בחודשים הקרובים המכשיר לשוק במחיר של 3,000 דולר ליחידה. מנכ"ל החברה, יונתן אופיר, סיפר ל"כלכליסט" שעד כה, הזמינו את המוצר כ-1,500 איש.

 

 

המכשיר של Leaf שולט בהליך גידול הקנביס מן הזריעה ועד לפרחים עם בקרה מלאה של חום, תאורה, לחות, השקיה ורמות חומציות של מים והזנת דשנים.

Corsica Innovations, החברה שמאחורי Leaf הוקמה על ידי אופיר ושותפו ערן מרדכי. החברה מעסיקה כעת 9 עובדים בתל-אביב ובבולדר שבקולורדו. ה-Leaf הוצג לראשונה בספטמבר 2015 כקונספט מעל בימת תחרות הסטארט-אפים של TechCrunch בסן פרנסיסקו ומאז צבר הזמנות בסך של מספר מיליוני דולרים.

 

המכשיר של Leaf המכשיר של Leaf צילום: יח"צ

 

 

מתקן הגידול, שמנוהל על ידי יישום ייעודי שפיתחה החברה מנטר את שלבי ההתפתחות של הצמח כדי להתאים את תוכנית הגידול לשלבי התפתחותו של השתיל. משתמשים יכולים לבחור בתוכנית גידול שמותאמת לזנים ספציפיים וחברות זרעים ספציפיות, לערוך שינויים בתוכנית הגידול, ולשתף ביניהם "מתכוני גידול". התוכנה שמנהלת את הליך הגידול נעזרת באלגוריתמים של למידת מכונה כדי ליצור את תוכנית הגידול הטובה ביותר עבור כל שתיל.

 

 

 

"קנביס הוא גידול רגיש", אמר אופיר. "אם תשים את זה באדמה בשמש, זה בסופו של דבר יגדל, אבל מה שמעניין זה התוצר הסופי ולהגיע למוצר איכותי עם כמויות קנבינואידים טובות אתה צריך להיות מאד מבוקר, מה עוד שלגדל בחוץ ברוב המקרים זה לא ריאלי". לדברי אופיר, מרבית החובבים מגדלים קנביס בארון או באוהל גידול. לדבריו, שיטות אלו אינן מובילות ליבולים הטובים ביותר ואינן אסתטיות.

 

Corsica Innovations גייסה עד כה כ-4.5 מיליון דולר בין השאר מקרנות ההשקעה Phyto Partners, ו-CJV Capital. מאז השתתפותה בתחרות של טקראנץ', פיתחה Corsica את המתקן והחלה לאחרונה בייצורו בסין. לדברי אופיר החברה צופה שתוכל לשלוח יחידות ראשונות של המתקן באפריל או מאי.

 

 

 

חברה ישראלית נוספת שמפתחת מתקן לגידול קנביס ביתי היא Seedo מחיפה. Seedo פיתחה מתקן קטן יותר מ-Leaf במחיר של 2,400 דולר שצפוי להתחיל להשלח ללקוחות במחצית השניה של 2018. המתקן זמין להזמנות באתר החברה. לפי Startup Nation Central, בישראל פועלות כיום כ-40 חברות שמפתחות טכנולוגיות הקשורות בקנביס. חברות אלו פועלות בתחומים הרפואיים הקשורים בקנביס, בהגנה על גידולים, ובגידול הקנביס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x