$
חדשות טכנולוגיה

למרות הבאז: גוגל מכרה פחות מ-4 מיליון מכשירי פיקסל

מכשירי הפיקסל 2 והפיקסל 2XL אמנם הרחיבו את נתחה של גוגל בשוק הסלולר, אך המכירות ב-2017 הסתכמו ב-3.9 מיליון יחידות בלבד, פחות ממה שסמסונג מוכרת בחודש בודד. לצידה, אוכלת גם אסנשיאל של אנדי רובין מרורים בשוק הסלולר, מה שמטיל צל על עתידה

רפאל קאהאן 16:5613.02.18

מחקר של IDC מראה שמכשירי הפיקסל של גוגל עדיין כושלים בשווקים; בשנה שעברה נמכרו כ-3.9 מיליון יחידות (לעומת 2 מיליון מכשירים ב-2016). לא ידוע כמה מהמכשירים הם מסדרת פיקסל 2 וכמה מהסדרה הראשונה, אך יש להניח שרובם מהדור הראשון.

 

 

על אף הצמיחה, מדובר במספרים מביכים למדי: אפל וסמסונג מגיעות לשיעור מכירות שכזה בחודש בודד. ואולם, אם תשמור גוגל על קצב הצמיחה, תוכל להפוך לשחקנית בולטת בתחום המכשירים. כרגע, הסיכויים לכך נראים נמוכים: הפיקסל 2 והפיקסל 2XL אמנם הושקו בקול רעש גדול וזכו לביקורות משבחות, אך בפועל מדובר בטלפונים בעלי תצורת מסך מיושנת, ללא מצלמה כפולת-עדשות ועוד כמה תכונות אחרות שהפכו לסטנדרט בזירת מכשירי העילית. וזאת, תוך שמחירם הוא מהגבוהים בשוק.

 

מכשיר הפיקסל 2 לדגמיו מכשיר הפיקסל 2 לדגמיו

 

 

ריק אוסטרלו, מנהל החומרה של גוגל, ציין לפני ימים אחדים שהחזון של מכשיריה מבוסס על ההטמעה של אסיסטנט, הסייענית הדיגיטלית של החברה - כך שככל שהחברה תרחיב את זמינותה, כך צפויות לגדול גם מכירות הטלפונים.

 

לא רק גוגל אוכלת מרורים בשוק הסמארטפונים: אסנשיאל, יצרנית הטלפונים של אנדי רובין, מכרה רק 88,000 מכשירים מאז הושק הדגם הראשון שלה בקיץ האחרון.

לפי הערכות, המכירות המאכזבות הם תולדה של עיכובים בהשקה ותמחור גבוה מדי.

 

 

מדובר בנתון שמטיל צל כבד על עתידה; אסנשיאל, שאמנם זכתה לגיוסי הון מרשימים ומעסיקה כמה מהמוחות המבריקים בתחום הסלולר, היא עדיין סטארט-אפ שלא מצליח להוכיח בשטח את נחיצות המוצר שלו. לחברה פיתוחים בתחום אינטרנט הדברים, שעשויים להפוך למוקד פעילות עבורה - או למוקד משיכה עבור רוכשות אפשריות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x