$
מכשירים ומדריכים

אפוקליפסה חמודה: צפו ברובוט הכלבלבי שפותח דלתות

Spot Mini, הרובוט החדש של חברת בוסטון דיינמיקס, קיבל זרוע שמאפשרת לו לתמרן את הסביבה ולנוע בחופשיות בתוך מבנים. אל תתנו למראה החמוד שלו להטעות: החברה מפתחת רובוטים קרביים

שירות כלכליסט 16:2813.02.18

Spot Mini, הרובוט הכלבי החביב של בוסטון דיינמיקס, קיבל יכולות חדשות: תמרון הסביבה שלו באמצעות זרוע רובוטית. סרטון חמוד שהעלתה חברת הרובוטיקה הדגים כיצד יכול הרובוט להשתמש בזרוע כדי לפתוח דלתות ולתמרן בקלות בתוך מבנים.

 

 

אל תתנו לחזותו הסימפטית של הרובוט להטעות אתכם; בוסטון דיינמיקס מפתחת פלטפורמות רובוטיקה בעיקר לתעשיית הביטחון. הם נועדו לשאת ציוד, תחמושת ואספקה עבור חיילים בשדה הקרב ולהתקדם איתם בכל תא שטח ותחת אש.

 

 

 

 

 

לא מעט מהתגובות לסרטון של החברה היו פחות ממפרגנות; בשנים האחרונות הופיעו יותר ויותר קולות שחוששים מ"אפיקליפסת רובוטים", על רקע הזינוק ביכולות כלי בינה מלאכותית. חלק מהמגיבים התייחסו לרובוט החמוד כנבואת זעם וסכנה פוטנציאלית.

 

דלתות? קטן עליו דלתות? קטן עליו צילום: youtube

 

 

בגרסאותיו הראשונות צויד Spot Mini בצוואר מאורך, שיקל על תצפית וזיהוי מכשולים, אך עתה שולב הראש - ובו החיישנים שלו - בגוף עצמו. יכולת תמרון בשטחים בנויים היא דרישה מרכזית ממערכות רובוטיקה צבאיות, בשל הצורך להיות צמוד לכוחות הלוחמים בכל מקום; אם לא יוכל הרובוט ללכת אחר החיילים, עשויים להיווצר מצבים מסוכנים מאוד עבורם. למשל, כוח שהתבצר בתוך מבנה וזקוק לאספקה יידרש לצאת מהמחסה ולהגיע לשטח פתוח אליו יכול להגיע הרובוט - מה שיחשוף את החיילים לאש אויב.

 

 

 

בוסטון דיינמיקס, שנמצאת בבעלות סופטבנק היפנית, עדיין לא הגדירה את משימותיו של Spot Mini - ויתכן שהחברה תפתח גרסה אזרחית שלו, כזו שתוכל לשמש ככלב שמירה רובוטי במתקנים שונים, או ככלי לאיתור נפגעים באזורי אסון.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x