הייטק והון סיכון

פרסום ראשון

קלרנה סוגרת את מרכז המו"פ בארץ, העובדים קיבלו הצעת רילוקיישן

המרכז, שמעסיק 31 עובדים, נסגר בשל רצונה של החברה לרכז את צוותי הפיתוח במדינות בהן היא פעילה. העובדים יוכלו לעבור למשרדי קלרנה בשוודיה או בגרמניה. "נדאג לעובדים עד הרגע האחרון", הבטיחה מנהלת המרכז הישראלי

הגר רבט 13:4813.02.18

חברת קלרנה השוודית סוגרת את מרכז הפיתוח שלה בתל אביב, כך נודע היום (ג') ל"כלכליסט". מהחברה נמסר כי כל 31 עובדים החברה עודכנו בהחלטה וכי לכולם הוצעה אפשרות רילוקשיין לשוודיה או לגרמניה.

 

 

איפה הוליאן, סמנכ"לית התקשורת ומדיניות החוץ של קלרנה, אמרה ל"כלכליסט" כי החברה מעוניינת לרכז את הפעילות שלה בשווקים בהם היא פעילה, ולכן הוחלט לסגור את המרכז בישראל. מרכז הפיתוח של קלרנה הוקם לאחר שהחברה רכשה את חברת אנלייזד הישראלית של היזמים האחים יובל ואוהד סמט במאי 2011.

 

לעובדים הוצע מעבר לחו"ל. אילוסטרציה לעובדים הוצע מעבר לחו"ל. אילוסטרציה צילום מסך: barcelona-home

 

 

קלרנה עצמה הוקמה ב-2005 והיא מספקת שירותי מסחר אלקטרוני ותשלומים ומעסיקה כ-1,500 עובדים ב-18 מוקדים בעולם, בעיקר באירופה ובארה"ב. מרכז הפיתוח בתל אביב התמקד בשירותי פיתוח מוצר, כגון אפליקציות.

 

יעל אלקלעי, מנהל מרכז הפיתוח בתל אביב, אמרה לכלכליסט כי תהליך הסגירה נמשך מספר שבועות, בתיאום הדוק עם חברת האם בשוודיה על מנת לדאוג לעובדים בדרך הטובה ביותר, וציינה גם שהחברה מתכוונת לסייע להם במציאת עבודה בארץ והציעה להם הסכם פיצויים מכובד. "קלרנה מצליחה מאוד היום ולהחלטה על הסגירה אין קשר לעלות העובדים בישראל", אמרה אלקלעי, "העובדים קבלו את ההחלטה בהכנה וברגשות מעורבים כצפוי ואנחנו מתכוונים לדאוג להם עד הרגע האחרון".

 

 

 

ב-2011 גייסה קלרנה 155 מיליון דולר בהובלת חברת ההשקעות הרוסית DST של יורי מילנר, המוכרת בזכות השקעותיה בפייסבוק ובטוויטר, וכן בזכות רכישת ICQ הישראלית, לצד קרן ההון סיכון סקויה וקרן ג'נרל אטלנטיק. ביולי 2017 רכשה קבוצת הפרייווט אקוויטי פרמירה 10% מקלרנה בעסקה בשווי 250 מיליון דולר, כך לפי הפיננשיאל טיימס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x